Նախիջևանի հատվածում իրավիճակը համեմատաբար հանգիստ է.Արծրուն Հովհաննիսյան 07/02/2018   10:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախիջևանի հատվածում իրավիճակը համեմատաբար հանգիստ է: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Վերջին միջադեպից հետո կրակոցներ եղել են, սակայն ներկայում համեմատաբար իրավիճակը հանգիստ է»,-ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Ավելի վաղ Արծրուն Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել էր, որ ադրբեջանական ԶՈւ-երը նախիջևանյան ուղղությամբ որոշ տեղամասերում փորձել են դիրքային ամրապնդման ինժեներական աշխատանքներ իրականացնել, ինչին ի պատասխան ՀՀ ԶՈւ-երը պատասխան կրակ են բացել և թույլ չեն տվել հակառակորդին կատարել իր խնդիրը:
Հայկական կրակից ամբողջությամբ ավերվել ու այրվել է հակառակորդի դիրքերից մեկը: Փոխհրաձգության ընթացքում թեթև (աննշան) վիրավորում է ստացել ՀՀ ԶՈՒ-երի պայմանագրային զինծառայող, 1974 թ. Վահագն Սամվելի Բաղդասարյանը:

В Минобороны Армении рассказали о ситуации на нахиджеванском направлении 07/02/2018   10:35  |  Лента новостей
Ситуация на нахиджеванском направлении относительно спокойная. Об этом информагентству "Арменпресс" сообщил пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
"После последнего инцидента выстрелы были, однако сейчас ситуация на нахиджеванском направлении относительно спокойная",- заявил Арцрун Ованнисян.
Накануне Арцрун Ованнисян сообщил, что азербайджанские ВС на нахиджеванском направлении пытались провести инженерные работы по укреплению позиций, однако ВС Армении открыли ответный огонь, не позволив противнику выполнить задачу.
Он сообщил, что в результате обстрела с армянской стороны полностью уничтожена и сгорела одна из позиций противника. В ходе перестрелки легкое ранение получил военнослужащий контрактной службы Ваагн Багдасарян( 1974 года рождения).