Եղեգնուտում պահանջում են գյուղապետի հրաժարականը 07/02/2018   12:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արմավիրի մարզի Եղեգնուտ գյուղում այսօր վաղ առավոտից բողոքի ակցիա է. գյուղացիները պահանջում են Ռազմիկ Մարգարյանի հրաժարականը, ով 34 տարի այս գյուղի գյուղապետն է։
Գյուղապետարանի մոտ հավաքված ակցիայի մասնակիցները նշում եբ, թե 30 տարի և ավել գյուղապետ աշխատած Մարգարյանը աշխատել է տարբեր կուսակցությունների և տարբեր կառավարությունների հետ, և բոլորը գիտեն, որ նախկին կառավարությունը միշտ կոռուպցիայի մեջ է եղել:
Ըստ գյուղացիների՝ նման պայմաններում էլ բնական է, որ այդ կառավարության հետ աշխատողներն էլ պետք է շարունակեին նման գործելաոճը:
Գյուղացիները նշում են, որ գյուղապետն՝ իր անձնակազմով թալանել է գյուղը, գյուղում էլ ոչինչ չի մնացել շինությունները քանդել վաճառել են, իսկ գյուղի 80 միլիոնանոց բյուջեն՝ թալանել:

В армянском Ехегнуте требуют отставки главы села 07/02/2018   12:55  |  Лента новостей
Акция протеста проходит в селе Ехегнут Армавирской области Армении. Жители требуют отставки главы села Размика Маргаряна, который занимает этот пост уже 34 года.
Собравшиеся у здания сельской администрации демонстранты заявляют, что Маргарян работал с различными партиями и правительствами, и что все знают, что прежнее правительство было коррумпированным.
По словам жителей села, в подобных условиях естественно, работавшие с этим правительством чиновники будут и дальше вести себя аналогичным образом.
По словам протестующих, глава села вместе со своей командой ограбил деревню. Они отмечают, что в селе ничего не осталось: сооружения демонтированы и распроданы, а 80-миллионный бюджет разграблен.