Խուզարկություն՝ Մանվել Գրիգորյանի՝ Դաշկեսանում գտնվող առանձնատանը. ապօրինի զենք-զինամթերք պահելու կասկածանքով ձերբակալվել է Գրիգորյանի բարեկամը 06/20/2018   13:46  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության և ՀՀ ԱԱԾ համագործակցված միջոցառումների արդյունքում ստացված տեղեկությունների հիման վրա իրավական օգնություն ցույց տալու մասին միջնորդություն է ուղարկվել Արցախի Հարնրապետության իրավապահ մարմիններին, որի շրջանակներում 2018 թվականի հունիսի 20-ի առավոտյան խուզարկություն է կատարվել Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի N զորամասին (Դաշկեսան) հարակից` «Արա Լեռ» կոչվող տարածքում գտնվող, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանին պատկանող առանձնատանը: Այս մասին հայտնում է ՀՔԾ լրատվական ծառայությունը:
Խուզարկությամբ հայտնաբերվել են «Զինվորի բաժին» մակագրությամբ մեծ քանակությամբ մսի պահածոներ, ծխախոտ, զինվորական ներքնահագուստ և արտահագուստ, հիգիենայի պարագաներ, վիրակապեր, բենզին, ինքնաձիգի մեծ քանակությամբ փամփուշտներ՝ 7,62 և 5,45 մմ տրամաչափերի:
Ի դեպ, քրեական գործի շրջանակներում 19.06.2018թ.-ին ապօրինի զենք-զինամթերք պահելու կասկածանքով ձերբակալվել է Մ. Գրիգորյանի բարեկամ Ա. Հ.-ն:
Մանվել Գրիգորյանի վերաբերյալ քրեական գործի բոլոր հանգամանքների լրիվ և օբյեկտիվ հետազոտման ուղղությամբ տարվող քննչական գործողություններն ու օպերատիվ-հետախուզական համագործակցված միջոցառումները շարունակվում են:
Նոր մանրամասներն ու տեսանյութը կհրապարակվեն առաջիկայում:
13:44 20/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՁերբակալվել է Մանվել Գրիգորյանի բարեկամներից մեկը
13:04 20/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԽուզարկություն՝ «ԵԿՄ Ավան» տարածքային բաժանմունքում. հայտնաբերվել է զենք-զինամթերք
12:45 20/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Էդ դեմ քվեարկողները շատ սխալ բան են արել». Սամվել Ալեքսանյանը՝ Մանվել Գրիգորյանին քրեական պատասխանատվության ենթարկելուն դեմ քվեարկածների մասին

Правоохранители обыскали особняк Манвела Григоряна в Арцахе: задержан его родственник 06/20/2018   14:16  |  Криминальная хроника
Правоохранители обыскали особняк депутата парламента Армении, председателя Союза добровольцев "Еркрапа" генерала Манвела Григоряна в Арцахе. Подробности передает пресс-служба Специальной следственной службы Армении.
"На основе данных, полученных в результате проведенных Специальной следственной службой совместно с Службой национальной безопасности РА мероприятий правоохранительных органам Республики Арцах было направлено ходатайство об оказании правовой помощи, в рамках которой утром 20 июня 2018 года в особняке депутата НС РА Манвела Григоряна, расположенном в местечке под названием “Ара Лер” близ N-ской воинской части(Дашкесан) Армии обороны Арцаха, был произведен обыск", - говорится в сообщении.
Сообщается, что в ходе обыска обнаружены большое количество мясных консервов с надписью “Солдатский паек”, сигареты, военное обмундирование, средства гигиены, бинты, бензин, огромное количество патронов для автомата калибров 7.62 и 5.45 мм.
В рамках уголовного дела 19 июня с.г. по подозрению в незаконном хранении оружия и боеприпасов был задержан родственник М. Григоряна.
“Согласованные следственные действия и оперативно-розыскные мероприятия, направленные на полное и объективное исследование всех обстоятельств уголовного дела в отношении Манвела Григоряна, продолжаются”, - отмечается в сообщении.