ԱԺ խմբակցությունները պատրաստակամ են սկսել քննարկումներ Ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունների շուրջ 06/20/2018   15:34  |  Ընտրական իրավունք
Հաշվի առնելով երկրում ստեղծված քաղաքական իրավիճակը եւ ելնելով քաղաքական լուծումներ տալու անհրաժեշտությունից` ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի առաջարկով Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովում ներկայացված 4 խմբակցությունները հայտարարում են, որ պատրաստակամ են սկսել քննարկումներ Ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունների շուրջ, ձեւավորել աշխատանքային խումբ` յուրաքանչյուր խմբակցությունը ներկայացնող քաղաքական ուժից երեքական ներկայացուցիչ ձեւաչափով: Այս մասին հայտարարությամբ է հանդես եկել ԱԺ լրատվական ծառայությունը:
Աշխատանքային խումբը պատրաստակամ է համագործակցել Հայաստանի Հանրապետության կառավարության աշխատանքային խմբի լիազոր ներկայացուցիչների հետ (երեք ներկայացուցիչ):
Քննարկումների հետագա աշխատանքն այլ շահագրգիռ դերակատարների հետ, ժամանակացույցը, պարբերականությունը կհաստատվեն աշխատանքային խմբի առաջիկա քննարկումների ընթացքում:

Парламентские фракции готовы начать обсуждения вокруг изменений Избирательного кодекса Армении 06/20/2018 16:34 | Избирательное право
Фракции Национального собрания Армении заявили о готовности начать обсуждения вокруг изменений Избирательного кодекса РА.Текст совместного заявления приводит пресс-служба парламента Армении.
"Учитывая сложившуюся в стране политическую ситуацию и исходя из необходимости вынесения политических решений, по предложению председателя НС Ара Баблояна представленные в НС РА 4 фракции заявляют, что готовы начать обсуждения вокруг изменений Избирательного кодекса РА, сформировать рабочую группу в формате по три представителя от каждой представляющей политическую силу фракции.
Рабочая группа готова сотрудничать с компетентными представителями рабочей группы правительства РА (три представителя).
Последующие дебаты с заинтересованными акторами, график и периодичность работ будут утверждены в ходе предстоящих обсуждений рабочей группы.