Արա Բաբլոյանը առաջարկել է ԱԺ խմբակցություններին քննարկումներ սկսել Ընտրական օրենսգրքի շուրջ 06/18/2018   14:39  |  Ընտրական իրավունք
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը դիմել է ՀՀ ԱԺ խմբակցություններին՝ Ընտրական օրենսգրքի շուրջ քննարկումների մեկնարկի համար աշխատանքային խումբ ձևավորելու առաջարկով: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԺ լրատվության և հանրային կապերի վարչությունը:
«Հաշվի առնելով երկրում ստեղծված քաղաքական իրավիճակին հանգուցալուծում տալու անհրաժեշտությունը՝ ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը դիմել է ՀՀ ԱԺ խմբակցություններին՝ առաջարկելով Ընտրական օրենսգրքի շուրջ քննարկումների մեկնարկի համար ձեւավորել աշխատանքային խումբ»,- ասվում է ԱԺ հայտարարության մեջ:

Спикер парламента Армении предложил фракциям начать дебаты по Избирательному кодексу 06/18/2018   15:03  |  Лента новостей
Председатель Национального собрания Армении Ара Баблоян обратился к фракциям парламента с предложением начать дебаты по Избирательному кодексу. Об этом сообщает пресс-служба армянского парламента.
“В связи с необходимостью развязки сложившейся политической ситуации в стране, председатель НС Ара Баблоян обратился к фракциям НС с предложением начать дебаты по Избирательному кодексу (ИК), создав с этой целью рабочую группу”, – говорится в сообщении.