Ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում 06/12/2018   12:29  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում հունիսի 12-ին ժամանակ առ ժամանակ, 14-17-ի երեկոյան ժամերին և գիշերը շրջանների զգալի մասում, 13-ին առանձին շրջաններում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վ արագությամբ, առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ:
Օդի ջերմաստիճանը 13-15-ը կբարձրանա 3-4 աստիճանով, այնուհետև էապես չի փոխվի:
Երևանում հունիսի 12-ին ժամանակ առ ժամանակ, 14-17-ը՝ երեկոյան ժամերին և գիշերվա առաջին կեսին, սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ: Հունիսի 13-ին անձրևի հավանականությունը փոքր է:
12:50 11/06/2018  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՇրջանների զգալի մասում երեկոյան ժամերին և գիշերվա առաջին կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ

Дожди с грозами ожидаются в Армении на неделе 06/12/2018   13:21  |  Информационная платформа
Дожди с грозами ожидаются временами 12 июня, а также 14-17 июня в вечерние часы и в первой половине ночи в большинстве регионов Армении, сообщает Армгидрометцентр.
Осадки пройдут и 13 июня в отдельных районах республики.  Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек., местами возможен град.
Ветер будет юго-западным, до 3-8 м/сек. Температура воздуха 13-15 июня повысится на 3-4 градуса.
В Ереване 12 июня время от времени ожидаются дожди с грозами. Осадки прогнозируются в столице и 14-17 июня в вечернее время суток и в первой половине ночи. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек.. 13 июня дожди маловероятны.