Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 7-8-ը կնվազի 2-3 աստիճանով 06/06/2018   12:06  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում հունիսի 6-ին հյուսիսային շրջաններում, 7-8-ը, 11-ին շրջանների զգալի մասում, 9-10-ն առանձին շրջաններում երեկոյան ժամերին և գիշերվա առաջին կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վ արագությամբ, առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ:
Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 7-8-ը կնվազի 2-3, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում՝  4-5 աստիճանով:
Երևանում հունիսի 6-ին, 9-10-ն անձրևի հավանականությունը փոքր է, 7-8-ը, 11-ին՝ երեկոյան ժամերին և գիշերվա առաջին կեսին, սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ:

Синоптики рассказали, какая погода ждет жителей Армении на неделе 06/06/2018   12:27  |  Информационная платформа
Кратковременные дожди с грозами ожидаются 6 июня в северных районах Армении, сообщает Армгидрометцентр.
Осадки прогнозируются и 7-10 июня, 11 июня в большинстве регионов республики и 9-10 июня в вечернее время суток в первой половине ночи. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек., местами возможен град.
Температура воздуха 7-8 июня понизится на 2-3 градуса, а в Лори, Тавуше, Сюнике и Арцахе похолодает на 4-5 градусов.
В Ереване сегодня и 9-10 июня  дожди маловероятны. 7-8 июня, а также 11 июня в вечернее время суток и в первой половине ночи ожидаются кратковременные дожди с грозами. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек..
13:07 01/06/2018  |  Информационная платформаДожди с грозами прогнозируются в Армении, местами возможен град