Օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա 1-2 աստիճանով. հյուսիսային շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ 06/05/2018   12:12  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում հունիսի 5-ին, 7-10-ի երեկոյան ժամերին և գիշերվա առաջին կեսին շրջանների զգալի մասում, 6-ին հյուսիսային շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վ արագությամբ, առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ:
Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 6-ին կբարձրանա 1-2 աստիճանով, 7-9-ը նույնքան կնվազի, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում կնվազի 5-6 աստիճանով:
Երևանում hունիսի 5-ին, 7-10-ի երեկոյան ժամերին և գիշերվա առաջին կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում 15-20 մ/վ արագությամբ, հունիսի 6-ին անձրևի հավանականությունը փոքր է:

Кратковременные дожди с грозами ожидаются в Армении в ближайшие дни 06/05/2018   12:24  |  Информационная платформа
Кратковременные дожди с грозами ожидаются 5 июня и 7-10 июня после полудня и в первой половине ночи на территории Армении, сообщает Армгидрометцентр.
Осадки прогнозируются и 6 июня на севере республики. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек., местами возможен град.
Температура воздуха 6 июня повысится на 1-2 градуса, а уже 7-9 июня – на столько же понизится. В Лори, Тавуше, Сюнике и Арцахе похолодает на 5-6 градусов.
В Ереване сегодня и 7-10 июня после полудня и в первой половине ночи ожидаются кратковременные дожди с грозами. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек.. 6 июня дожди маловероятны.