Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր այցելել է Հայրենիքի պաշտպանի վերականգնողական կենտրոն 05/29/2018   15:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր այցելել է Հայրենիքի պաշտպանի վերականգնողական կենտրոն՝ Առաջին Հանրապետության հարյուրամյակի առիթով անձամբ շնորհավորելու կենտրոնում բուժվող զինվորներին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմը:
Երկրի ղեկավարը շրջայց է կատարել վերականգնողական կենտրոնում, ծանոթանալ կենտրոնի գործունեությանը, զրուցել կենտրոնում իրենց վերականգնողական բուժումը ստացող հայրենիքի պաշտպանների հետ:
Կենտրոնը գործում է որպես ամբողջական վերականգնողական համալիր, որտեղ զինվորական հաշմանդամների առողջական խնդիրներից բացի լուծվում են նաև նրանց սոցիալական ինտեգրման, կրթության և աշխատանքի հարցերը:
Նախագահ Սարգսյանը նախաճաշել է զինծառայողների հետ: Նա երախտագիտություն է հայտնել հայրենիքի պաշտպաններին՝ նվիրումի ու անմնացորդ ծառայության համար և նրանց մաղթել շուտափույթ առողջություն:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է կենտրոնում բուժում ստացող զինվորներին արժանապատիվ կյանք վերադարձնելու անհրաժեշտությունը: Նախագահը գտնում է, որ առողջությունը վերականգնելուց հետո նրանց համար արտոնյալ պայմաններով աշխատանքի ընդունվելու հնարավորություններ պետք է ստեղծել, որպեսզի զինվորը ոչ թե կախված լինի տարատեսակ օգնություններից, այլ՝ սեփական միջոցները ինքը կարողանա վաստակել:

Президент Армении проведал военнослужащих в реабилитационном центре и поздравил их с 100-летием Первой Республики 05/29/2018   15:47  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян сегодня посетил современный Реабилитационный центр Защитника Отечества, чтобы проведать проходящих там лечение военнослужащих и лично поздравить их  с 100-летием Первой Республики. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Армен Саркисян осмотрел здание реабилитационного центра, ознакомился с его деятельностью, побеседовал с защитниками Отечества, проходящими там курс реабилитации.
Центр действует как полноценный реабилитационный комплекс, где помимо лечения военных с инвалидностью решаются также вопросы их социальной интеграции, образования и работы.
Президент Армен Саркисян позавтракал с военнослужащими. Он выразил признательность защитникам Отечества за преданность и беззаветную службу и пожелал им скорейшего выздоровления.
Глава государства заявил о необходимости возвращения проходящих в центре лечение военнослужащих к достойной жизни. Президент считает, что после восстановления здоровья для них должны быть созданы возможности для приема на работу на льготных условиях, чтобы военнослужащий зависел не от разного рода помощи, а самостоятельно мог бы зарабатывать деньги.