Տարոն Մարգարյանն Ալեն Սիմոնյանին ավագանու մանդատից զրկելու արձանագրություն է ուղարկել ԿԸՀ 05/24/2018   12:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով արձանագրություն է ուղարկել՝ «Ելք» խմբակցության ավագանու անդամ Ալեն Սիմոնյանին ավագանու մանդատից վաղաժամկետ դադարեցնելու մասին:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին տեղեկացրեց ԿԸՀ մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը: «ԿԸՀ-ն նիստ կգումարի և կքննարկի հարցը»,-ասաց նա:
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ Ալեն Սիմոնյանը ստացել էր ԱԺ պատգամավորական մանդատ՝ խորհրդարանում փոխարինելով Նիկոլ Փաշինյանին, ով մայիսի 8-ին ընտրվել էր ՀՀ վարչապետ:
Այնուհետև Ալեն Սիմոնյանը մայիսի 22-ին դիմում էր ներկայացրել Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանին՝ իր լիազորությունները որպես պատգամավոր դադարեցնելու մասին:
Նա յոթ օր ժամանակ ունի իր դիմումը հետ վերցնելու համար: Եթե հետ չվերցնի, ավտոմատ կերպով կզրկվի նաև պատգամավորական լիազորություններից:

Мэр Еревана направил в ЦИК протокол о лишении Алена Симоняна мандата члена Совета старейшин 05/24/2018   12:36  |  Лента новостей
Мэр Еревана Тарон Маргарян направил в Центральную избирательную комиссию Армении протокол о досрочном лишении представителя фракции “Елк” Алена Симоняна мандата члена Совета старейшин. Об этом “Арменпресс” сообщила пресс-секретарь ЦИК РА Эрмине Арутюнян.
“ЦИК созовет заседание и обсудит этот вопрос”, -заявил аона.
Член партии “Гражданский договор” Ален Симонян на днях получил депутатский мандат, сменив в парламенте Никола Пашиняна, который 8 мая был избран премьер-министром Армении.
22 мая Ален Симонян представил спикеру Национального собрания Армении Аре Баблояну заявление о прекращении его депутатских полномочий.
В соответствии с регламентом НС Армении, если в течение недели после оглашения отставки депутат письменно отзывает свое прошение об отставке, Председатель НС выступает об этом с заявлением, если же не отзывает прошение, то о прекращении его полномочий составляется протокол, который подписывает и оглашает председатель НС. С момента публикации протокола отставка считается принятой.