Արմեն Գրիգորյանի՝ ԱԱԽ քարտուղարի պաշտոնում նշանակումը լավ չի ընդունվել Ռուսաստանի, Իրանի և Արցախի կողմից. «Հրապարակ» 05/23/2018   10:25  |  Մամուլ
«Հրապարակ» թերթի տեղեկություններով՝ Արմեն Գրիգորյանի նշանակումն ԱԱԽ քարտուղարի պաշտոնում լավ չի ընդունվել մեր հարևանների կողմից։
Խոսքն Իրանի և Ռուսաստանի մասին է։
«Բանն այն է, որ «Մերժիր Սերժին» նախաձեռնության համակարգող, հրապարակախոս Արմեն Գրիգորյանը «Թրանսփերենսի ինտերնեյշնլի» փորձագետն էր, այսինքն՝ Սորոսի հիմնադրամին սերտ առնչված անձ՝ հայացքներով արևմտամետ։
Ռուսներին զայրացրել է, որ «հակառուսի» են նշանակել, որը ոչ միայն բանակում չի ծառայել, այլև տնօրինելու է բանակի և ռուսական ռազմաբազաների տեղեկատվությանը։ Այս նշանակումը լավ չեն ընդունել նաև Արցախում, որտեղ կարծում են, որ չի կարելի ռուսների հետ հարաբերություն փչացնել»,- գրում է թերթը։

Назначение Армена Григоряна секретарем Совбеза Армении вызвало неодобрительную реакцию в России, Арцахе и Иране – газета"Грапарак". 05/23/2018   11:19  |  Пресса
Назначение Армена Григоряна на пост секретаря Совета безопасности Армении неодобрительно воспринято в России, Арцахе и Иране, пишет газета "Грапарак".
“Дело в том, что координатор программы "Отвергни Сержа" Армен Григорян был экспертом "Transparency International", спонсируемого фондом Сороса, то есть с прозападными взглядами”, - отмечает издание.
Как отмечается в публикации, Россия недовольна, что на этот пост назначили "антироссийски" настроенного человека, который не только не служил в армии, но будет к тому же иметь доступ к информации об армии и российской военной базе.
“Это назначение было плохо воспринято и в Арцахе, где считают, что нельзя портить отношения с Россией”, - пишет газета.