«Սասնա ծռեր»-3-ը տեղի չունեցավ՝ ուղեկցող գումարտակը գտնվում է Շենգավիթի նստավայրում՝ շրջափակման մեջ 05/17/2018   13:11  |  Դատական ռեպորտաժներ
«Սասնա ծռեր»-3-ի գործով այսօրվա դատական նիստը հետաձգվել է՝ գործով 11 ամբաստանյալները չեն բերվել դատարան:
Գործով նախագահող դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանը պարզաբանել է, որ ամբաստանյալներին դատարան չբերելու պատճառն է, որ ուղեկցող գումարտակը գտնվում է Երևան քաղաքի դատարանի Շենգավիթի նստավայրի շենքում:
Երևան քաղաքի դատարանի Շենգավիթի նստավայրի շենքը շրջափակման մեջ է, ուստի հարավոր չի եղել ուղեկցել գործով ամբաստանյալներին, ասել է նախագահող դատավորը։
Նշենք, որ նախօրեին տեղի ունեցած «Սասնա ծռեր»-1՝ Պավել Մանուկյան և ևս 9 հոգու գործով՝ դատական նիստում մերժվել էր ամբաստանյալներին կալանքից ազատելու պաշտպանական կողմի միջնորդությունները, նիստից հետո «Սասնա ծռերի» աջակիցները փակել են Արշակունյաց պողոտան: Արդյունքում ամբաստանյալները չեն տեղափոխվել քրեակատարողական հիմնարկներ՝ նրանք ուղեկցող գումարտակի հետ միասին գտնվում են Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրի շենքում:
12:36 19/10/2017  |  Դատական ռեպորտաժներ«Սասնա Ծռեր»-ի երեք գործերից մեկով առաջին դատական նիստը տեղի չունեցավ

Перекрытый проспект Аршакуняц в Ереване стал причиной срыва заседания суда по третьему делу группы "Сасна црер" 05/17/2018   13:29  |  Судебный репортаж
Заседание суда по третьему делу группы “Сасна црер” в части, касающейся 11 обвиняемых, не состоялось из-за отсутствия подсудимых.
Председательствующий на суде судья Артуш Габриелян пояснил, что их не удалось доставить, поскольку конвой, сопровождающий подсудимых, находится в здании суда в столичном районе Шенгавит, подходы к которому в настоящее время заблокированы.
Отметим, что накануне суд общей юрисдикции Еревана отклонил ходатайства защиты об изменении меры пресечения в отношении членов группы "Сасна црер" Павла Манукяна, Варужана Аветисяна, Араика Хандояна, Мхитара Аветисяна, Гагика Егиазаряна, Армена Биляна, Смбата Барсегяна, Арега Кюрегяна, Эдварда Григоряна и Седрака Назаряна в виде заключения под стражу и замене ее на залог.
Недовольные решением суда, сторонники группы “Сасна црер” перекрыли проспект Аршакуняц, и подсудимые вместе с их сопровождающим конвоем остались в здании суда общей юрисдикции Ереване в районе Шенгавит.