ՀՀ ներքաղաքական կայունությունից է կախված նաեւ Արցախի անվտանգությունը. ԱՀ Նախագահը՝ ՀՀ ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչներին 05/04/2018   21:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 4-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատվիրակությանը, որի կազմում էին «ՀՀԿ», «Ծառուկյան», «Ելք», «ՀՅԴ» խմբակցությունների ներկայացուցիչները:
Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են հայկական երկու պետությունների ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել Հայաստանի Հանրապետությունում ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակին:
Արցախի Հանրապետության Նախագահը կարեւորել է Հայաստանում ներքաղաքական կայունության հաստատման անհրաժեշտությունը՝ նշելով, որ դրանից է մեծապես կախված նաեւ Արցախի անվտանգությունը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:
20:07 23/04/2018  |  ՔաղաքականԱրցախի նախագահը Երևանում հանդիպել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ
17:55 23/04/2018  |  ՔաղաքականԱրցախի նախագահը հանդիպել է Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի հետ
17:04 03/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի Նախագահը խորհրդակցություն է հրավիրել
22:01 28/03/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԼՂ հակամարտության կարգավորման հիմնական խոչընդոտն Ադրբեջանի ծայրահեղական դիրքորոշումն է. Բակո Սահակյան

Бако Саакян: от внутриполитической стабильности в Армении во многом зависит безопасность Арцаха 05/05/2018   00:31  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян 4 мая принял делегацию Национального собрания Республики Армения, состоящую из представителей фракций РПА, «Царукян», «Елк», АРФД.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, в ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся внутренней и внешней политики двух армянских государств.
Особое внимание было уделено внутриполитической ситуации в Республике Армения.
Президент Республики Арцах подчеркнул необходимость установления внутриполитической стабильности в Армении, отметив, что от этого во многом зависит также безопасность Арцаха.
Во встрече приняли участие председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян, госминистр Араик Арутюнян, другие должностные лица.