ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպանները երկրում իրադրության կարգավորումը տեսնում են սահմանադրության շրջանակում 04/27/2018   17:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում Լեհաստանի, Չեխիայի, Հունաստանի, Բուլղարիայի, Շվեյցարիայի արտակարգ և լիազոր դեսպաններին և Ռումինիայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատարին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմը:
Ողջունելով հյուրերին Հանրապետության նախագահը մեծապես կարևորել է Եվրոպական երկրների և ԵՄ հետ հարաբերությունների հետագա զարգացումը և խորացումը: Նախագահը խոսել է նաև տարվա ընթացքում կայանալիք Հայաստանի Հանրապետության և Մայիսյան հերոսամարտերի 100-ամյակին և Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումների, ինչպես նաև Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովի պատշաճ անցկացման մասին:
Մտքեր են փոխանակվել երկրում ստեղծված իրավիճակի շուրջ: Եվրոպական երկրների դեսպանները հույս են հայտնել, որ ամեն ինչ պետք է կարգավորվի սահմանադրության շրջանակներում և կարևորել Հանրապետության նախագահի դերը այդ գործում:
17:23 27/04/2018  |  ՔաղաքականՀամաձայնվել ժողովրդի վստահությունը վայելող միասնական թեկնածուի շուրջ. ՀՅԴ հայտարարությունը
12:45 27/04/2018  |  ՔաղաքականՌոբերտ Քոչարյանի հետ կապված ես համարում եմ անլուրջ խոսակցություն. Նիկոլ Փաշինյան
12:40 27/04/2018  |  ՔաղաքականՆիկոլ Փաշինյանը կոչ արեց մայիսի 1-ի առավոտվանից հեղեղել Երևանի փողոցներն ու հրապարակները
12:37 27/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԿարեն Կարապետյանի որոշումներով՝ չորս նախարարների պարտականությունների կատարումը դրվել է տեղակալների վրա
12:19 27/04/2018  |  ՔաղաքականԿարեն Կարապետյանը չեկավ, որովհետև վստահ չէ իր բանակցային ուժերին. Նիկոլ Փաշինյան

Президент обсудил с послами стран ЕС урегулирование ситуации в Армении 04/27/2018   18:30  |  Политика
Президент Армении Армен Саркисян принял аккредитованных в Армении Чрезвычайных и Полномочных послов Польши, Чехии, Греции, Болгарии, Швейцарии и временного поверенного в делах Румынии. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Приветствуя гостей, президент РА подчеркнул большую важность дальнейшего развития и углубления отношений с Европейскими странами и ЕС. Президент говорил также о предстоящих в течение года юбилейных мероприятиях, посвящённых 100-летию Республики Армения и Героических майских сражений и 2800-летию основания Еревана, а также о должном проведении саммита Франкофонии.
Состоялся обмен мнениями вокруг создавшейся в стране ситуации. Послы европейских стран выразили надежду, что всё должно урегулироваться в рамках конституции и подчеркнули важную роль президента РА в этом деле.
17:57 27/04/2018  |  ПолитикаАРФ “Дашнакцутюн” предлагает до 1 мая достичь консенсуса вокруг единого кандидата в премьер-министры Армении
13:46 27/04/2018  |  ПолитикаПашинян рассказал, в каком случае может бойкотировать внеочередные парламентские выборы