Վարչապետի ընտրության օրը հայտնի է 04/26/2018   12:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ նախագահը տեղեկատվություն է տարածել՝ Վարչապետի ընտրության վերաբերյալ, որում մասնավորապես ասվում է.
Համաձայն «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 140-րդ հոդվածի 3-րդ մասի՝ հայտարարում եմ, որ վարչապետի ընտրության հարցը կքննարկվի մայիսի 1-ին՝ ժամը 12:00-ին, իրավունքի ուժով գումարվող Ազգային ժողովի հատուկ նիստում:
Այս մասին տեղեկանում ենք ԱԺ պաշտոնական կայքից:
09:41 26/04/2018  |  ՄամուլԿապիտալը հեռանում է Հայաստանից. «Հրապարակ»
09:36 26/04/2018  |  ՔաղաքականԱմեն ինչում առաջնային նշանակություն պետք է տալ ներքին կայունությանն ու երկրի անվտանգությանը. Սերժ Սարգսյան
09:32 26/04/2018  |  ՄամուլԲիզնեսները վտանգի տակ են. «Հրապարակ»
21:38 25/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՔննչական մարմիններն ապաքաղաքական մարմիններ են, և ծառայողները պարտավոր են ցուցաբերել քաղաքական զսպվածություն

Парламент Армении 1 мая созовет специальное заседание для избрания премьер-министра 04/26/2018   12:01  |  Актуальная тема
Национальное Собрание Армении созовет 1 мая специальное заседание для избрания премьер-министра страны, говорится в заявлении спикера парламента РА Ары Баблояна, опубликованном на сайте НС.
"Согласно части 3 статьи 140  конституционного закона “Регламент Национального Собрания РА”, объявляю, что вопрос избрания премьер-министра будет обсужден на специальном заседании парламента 1 мая, в 12:00", - говорится в заявлении спикер НС.