Պաշտոնաթող նախագահ Սերժ Սարգսյանն ուղերձ է հղել ՀՀ ԱԺ Հանրապետական ֆրակցիայի պատգամավորներին 04/25/2018   19:58  |  Քաղաքական
ՀՀ 3-րդ Նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ուղերձ է հղել Ազգային ժողովի Հանրապետական խմբակցության պատգամավորներին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀԿ մամուլի ծառայությունից, ուղերձում ասված է.
«Հարգելիներս,
Ստիպված եմ մեկ անգամ ևս հրապարակավ հանդես գալ ի լուր մեր ողջ ժողովրդի, բայց այս անգամ դիմելով ձեզ: Որքան էլ իմ հրաժարականից հետո տրամադրվել էի չմիջամտել քաղաքական գործընթացներին, հիմա համարում եմ, որ պարտավոր եմ անել դա:
Հրավիրում եմ ձեզ ինձ հետ հանդիպման, որպեսզի ավելի հանգամանալից բացատրեմ իմ հրաժարականի պատճառները, իմ դիտարկումները ներկայացնեմ կուսակցության ապագայի, կուսակցության նոր առաջնորդության և բարեփոխման կարևորության, տարբերվող դերակատարմամբ Խորհրդարանում աշխատելով երկրի զարգացմանը նպաստելու վերաբերյալ:
Հրավիրում եմ ձեզ խոսելու խաղաղության ու կայունության մասին, իսկ հանդիպումը կկազմակերպի ՀՀԿ ֆրակցիայի ղեկավարը:
Հարգանքով, Սերժ Սարգսյան»:
21:04 22/09/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանն «Եվրոմոթորս»-ում ներկա է գտնվել «ԲՄՎ, Մինի և Ռոլլս-Ռոյս» ցուցասրահի բացման արարողությանը (լուսանկարներ)

Серж Саргсян пригласил однопартийцев на встречу, чтобы объяснить причины своей отставки 04/25/2018   20:17  |  Политика
Третий президент Республики Армения, председатель Республиканской партии Серж Саргсян направил послание депутатам Национального Собрания от РПА, передает агентство "Арменпресс" со ссылкой на пресс-службу партии.
“Я вынужден снова публично выступать во всеуслышание нашего народа, но на этот раз обращаясь к вам. Хотя я намеревался после своей отставки не вмешиваться в политические процессы, теперь я считаю, что обязан сделать это", - говорится в послании.
Он пригласил членов фракции на встречу, чтобы обстоятельно объяснить причины своей отставки, свое видение будущего партии, важности нового лидерства и реформирования партии для содействия в развитии страны.
"Приглашаю вас поговорить о мире и стабильности", - отметил Саргсян, подчеркнув, что встречу организует глава фракции РПА.