Կարեն Կարապետյանն ուզում է նոր կուսակցություն ստեղծե՞լ. «Ժամանակ» 04/25/2018   09:55  |  Մամուլ
«Ժամանակ» թերթը գրում է, որ Վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանի թիմը ձեռնամուխ է եղել նոր կուսակցության ստեղծմանը, որին կանդամակցեն բացառապես նրան անձնական հավատարմության երդում տվածները, այդ թվում և՝ ՀՀԿ-ից:
Կարապետյանը սա անում է որպես պահեստային քայլ, որպեսզի եթե չհաջողվի խուսափել արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններից, ինքը դրանց մասնակցի սեփական դեմքով և սեփական մաքուր կուսակցությունով:
Կարապետյանը կարծում է, որ ՀՀԿ-ն վարկաբեկում և խանգարում է իրեն, և դրանից պետք է հնարավորինս շուտ ազատվել»:

Газета "Жаманак" узнала о планах Карена Карапетяна создать собственную партию 04/25/2018   10:23  |  Пресса
Команда временно исполняющего обязанности премьер-министра Армении Карена Карапетяна приступила к созданию новой партии, членами которой станут исключительно лица, лично поклявшиеся ему в преданности, в том числе и из Республиканской партии Армении, пишет газета "Жаманак".
По данным издания, Карапетян идет на этот запасной шаг, чтобы в случае невозможности избежать внеочередных парламентских выборов, он бы смог принять в них участие в составе недискредитировавшейся себя партии.
"Карапетян считает, что РПА дискредитирует и мешает ему, и от этого нужно скорее избавиться", - пишет газета.
09:31 25/04/2018  |  ПолитикаНикол Пашинян призвал к продолжению тотальных акций гражданского неповиновения