Կարեն Կարապետյանը և Սամվել Կարապետյանը քննարկել են Հայաստանում իրականացվող ներդրումային ծրագրերը 04/24/2018   15:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանն այսօր կառավարությունում հանդիպում է ունեցել «Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահ,  «Հայաստանի ներդրողների ակումբի» հիմնադիր Սամվել Կարապետյանի հետ:
Քննարկվել է հանրապետությունում ներքաղաքական իրավիճակը, անդրադարձ է կատարվել  նաև Հայաստանի  գործարար միջավայրին և տնտեսական ոլորտում իրականացվող բարեփոխումներին:
Այդ համատեքստում զրուցակիցները քննարկել են, մասնավորապես, «Հայաստանի ներդրողների ակումբի» կողմից իրականացվող ներդրումային ծրագրերի ընթացքը: Սամվել Կարապետյանը վստահեցրել է, որ բոլոր մեկնարկած ծրագրերը լինելու են շարունակական:
18:41 02/03/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՔննարկվել են Երևանի և բելառուսական ընկերությունների միջև ներդրումային ծրագրերի շուրջ համագործակցության հեռանկարները
13:33 23/12/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունում քննարկվել են մարզային ներդրումային ծրագրերի արդյունավետության բարձրացմանն առնչվող հարցեր
13:13 05/10/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԺ-ն միաձայն վավերացրեց Հորդանանի և ԱՄԷ-ի հետ ներդրումների խրախուսման համաձայնագրերը
15:08 23/08/2017  |  ԼՐԱՀՈՍ«Գործարար առաջնորդների կլոր սեղան» խորագրով քննարկում Լոս Անջելեսում
11:22 17/08/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՉինացի ներդրողներին է ներկայացվել Հայաստանի ներդրումային ներուժը
14:42 11/08/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՖինանսավորվել  է  մարզային ներդրումային 14 ծրագիր
13:24 10/08/2017  |  ԼՐԱՀՈՍ«Շնող» հիդրոէլեկտրակայանի կառուցման ծրագրով կներդրվի 150-180 մլն դոլար
14:02 07/08/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը Global Reservers Management ընկերության գործադիր տնօրենի հետ քննարկել է աղբի վերամշակման ներդրումային ծրագրի մանրամասները
09:23 25/07/2017  |  ՄամուլՆերդրումների մասին տվյալները՝ առևտրային գաղտնի՞ք. դրանք կբացահայտեն բլեֆը. «Ժողովուրդ»

Президент группы компаний "Ташир: все начатые в Армении инвестиционные проекты будут продолжены 04/24/2018   15:56  |  Лента новостей
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Карен Карапетян во вторник встретился с президентом группы компаний "Ташир", учредителем "Клуба инвесторов Армении" Самвелом Карапетяном. Об этом сообщает пресс-служба армянского правительства.
Собеседники обсудили внутриполитическую ситуацию в республике. Речь также зашла о бизнес-среде в Армении и проводимых в сфере экономики реформах.
В этом контексте собеседники обсудили, в частности, ход осуществления реализуемых "Клубом инвесторов Армении" инвестиционных программ.
Самвел Карапетян заверил в том, что все начатые программы будут продолжены.
Серж Саргсян, избранный на этот пост премьер-министра Армении 17 апреля, 23 апреля подал в отставку на фоне массовых протестов. Митинги с требованием отставки Сержа Саргсяна начались в Ереване 13 апреля. Попытка переговоров между Саргсяном и лидером армянской оппозиции Николом Пашиняном не возымела результатов.