Կարեն Կարապետյանը հանդիպում է ունեցել IDeA հիմնադրամի ղեկավար կազմի ներկայացուցիչների հետ   04/24/2018   16:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է  «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (IDeA) հիմնադրամի համահիմնադիր  Ռուբեն Վարդանյանին և հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Նուբար Աֆեյանին: Այս մասին տեղեկացնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի ներքաղաքական իրավիճակին, կառավարության կողմից իրականացվող բարեփոխումների ընթացքին:
Ռուբեն Վարդանյանը և Նուբար Աֆեյանը ներկայացրել են «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» հիմնադրամի կողմից Հայաստանի տարբեր ոլորտներում իրականացվող ընթացիկ և առաջիկա ծրագրերը և նախաձեռնությունները, այդ թվում՝ «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության շրջանակներում առաջիկայում կայանալիք միջոցառման նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը:

Карен Карапетян обсудил с предпринимателем Рубеном Варданяном внутриполитическую ситуацию в Армении 04/24/2018   18:00  |  Лента новостей
Исполняющий обязанности. премьер-министра Армении Карен Карапетян сегодня  встретился с соучредителем Фонда "Инициативы развития Армении" (IDeA) Рубеном Варданяном и членом совета попечителей фонда Нубаром Афеяном. Подробности передает пресс-служба правительства РА.
В ходе встречи собеседники обсудили внутриполитическую ситуацию в республике, а также процесс реализации правительством реформ.
Рубен Варданян и Нубар Афеян представили текущие и планируемые к реализации программы и инициативы фонда IDeA  в различных отраслях, в том числе подготовку к мероприятию в рамках гуманитарной инициативы "Аврора".
Серж Саргсян, избранный на этот пост премьер-министра Армении 17 апреля, 23 апреля подал в отставку на фоне массовых протестов. Митинги с требованием отставки Сержа Саргсяна начались в Ереване 13 апреля. Попытка переговоров между Саргсяном и лидером армянской оппозиции Николом Пашиняном не возымела результатов.