Կոչ ենք անում ՀՀ իշխանություններին անհապաղ ազատ արձակել ԱԺ պատգամավորներին. «Ելք» դաշինք 04/22/2018   16:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ելք» դաշինքը հայտարարություն է տարածել՝ այսօր խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանի և պատգամավորներ Արարատ Միրզոյանի ու Սասուն Միքայելյանի ձերբակալման վերաբերյալ:
««Ելք» դաշինքը խստորեն դատապարտում է ԱԺ պատգամավորներ Նիկոլ Փաշինյանի, Սասուն Միքայելյանի և Արարատ միրզոյանի ձերբակալությունը:
Կոչ ենք անում ՀՀ իշխանություններին անհապաղ ազատ արձակել ԱԺ պատգամավորներին, ովքեր հանդիսանում ենք շարժման առաջնորդները և կարող ենք արդյունավետ կերպով համակարգել ժողովրդի գործողությունները` ապահովվելով դեպքերի խաղաղ ընթացքը:
Եվս մեկ անգամ իշխանություններին կոչ ենք անում ցուցաբերել զսպվածություն և զերծ մնալ բռնություններից», - ասված է հայտարարության մեջ:

Блок “Елк”призвал власти Армении освободить Никола Пашиняна и двух других депутатов 04/22/2018   18:58  |  Лента новостей
Оппозиционный блок “Елк” выступил с заявлением по поводу задержания глав парламентской фракции данной политической силы Никола Пашиняна, а также депутатов НС Армении Арарата Мирзояна и Сасуна Микаеляна.
Блок "Елк" решительно осуждает задержание депутатов парламента Никола Пашиняна, Сасуна Микаеляна и Арарата Мирзояна.
Блок призывает власти Армении немедленно освободить депутатов, которые являются лидерами движения и могут эффективно координировать действия митингующих, обеспечив мирный ход событий.
“Еще раз призываем власти проявить сдержанность и воздерживаться от насилия”, – подчеркивается в заявлении.