Ոստիկանության հայտարարությունը՝ ուղղված Նիկոլ Փաշինյանին 04/16/2018   16:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Բաղրամյան պողոտայում Ձեր կողմից ղեկավարվող հավաքի մասնակիցների բռնի գործողությունների արդյունքում կոպտորեն խախտված է հասարակական կարգը:
Ոստիկանության բոլոր նախազգուշացումները, պահանջները և սահմանափակիչ այլ գործողությունները այլևս անարդյունավետ են, ուստի ղեկավարվելով «Հավաքների ազատության մասին» ՀՀ օրենքի 33-րդ հոդվածով՝ ոստիկանությունը Ձեզանից պահանջում է դադարեցնել հավաքը:
Հավաքի վայրում Ձեր բացակայության կամ Ձեր կողմից ոստիկանության պահանջը չկատարելու դեպքում սահմանված ողջամիտ ժամկետի ավարտից հետո Ոստիկանությունը կցրի հավաքը՝ կիրառելով ուժ և հատուկ միջոցներ:
15:58 16/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՑույցը ցրելու մասին որոշում կայացվեց
15:36 16/04/2018  |  ՔաղաքականՆիկոլ Փաշինյանը չլսեց ոստիկանության հորդորներին և բախումներ հրահրեց
15:14 16/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը ևս 3 պատգամավորներ և ցուցարարներ ուղևորվեցին դեպի ԱԺ-ի շենք
14:45 16/04/2018  |  ՔաղաքականՍերժ Սարգսյանը պատրաստ է վարչապետի պաշտոնի պատասխանատվությանը, և շատ ժամանակ կհատկացնի փորձի փոխանակմանը
14:10 16/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՇարունակվում է սահմանափակվել հազարավոր քաղաքացիների ազատ տեղաշարժի սահմանադրական իրավունքը. Ոստիկանության հայտարարությունը
13:43 16/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը կոչ է անում խաչմերուկներ փակած ցուցարարներին բացել խաչմերուկներն ու միանալ իրենց
13:38 16/04/2018  |  Քաղաքական«Նպատակն արդարացնում է միջոցները» սկզբունքով առաջնորդվելը միշտ վատ հետևանքների է բերում. Արմեն Ռուստամյան

Полиция Армении заявила о намерении разогнать акцию протеста в центре Еревана 04/16/2018   16:31  |  Лента новостей
Полиция Армении выступила с обращением к руководителю оппозиционной парламентской фракции “Елк”, члену правления входящей в одноименный блок партии “Гражданский договор” Николу Пашиняну.
“В результате насильственных действий участников руководимого Вами собрания на проспекте Баграмяна в Ереване грубейшим образом нарушен общественный порядок. Все предупреждения, требования и иные ограничивающие действия Полиции более не являются эффективными, посему, руководствуясь статьей 33 Закона РА “О свободе собраний”, Полиция РА требует от вас прекратить митинг”, - говорится в заявлении.
“В случае Вашего отсутствия на месте собрания и невыполнения Вами требования Полиции по истечении  установленных разумных сроков стражи правопорядка разгонят акцию, применив силу и спецсредства”, – говорится в заявлении Полиции.
Ранее Никол Пашинян и участники акции против премьерства третьего президента Армении Сержа Саргсяна вопреки уговорам Полиции воздержаться от провоцирования столкновений пытались прорвать полицейский кордон. Никол Пашинян решил перелезть через ограждение.
после этого между митингующими и стражами правопорядки произошли столкновения.
Полиция протянула колючую проволоку и стянула новые силы к месту инцидента, а также применила спецсредства.  Ряд СМИ сообщают, что Пашинян повредил руку и в настоящее время находится в медцентре "Наири".