ՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանն ընտրվել է Փաստավավերագրության միջազգային ակադեմիայի իսկական անդամ և պարգևատրվել «ՊԱՏՎՈ ՇՔԱՆՇԱՆ»-ով 04/12/2018   17:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանն ընտրվել է Փաստավավերագրության միջազգային ակադեմիայի իսկական անդամ և պարգևատրվել ակադեմիայի «ՊԱՏՎՈ ՇՔԱՆՇԱՆ»-ով: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Փաստավավերագրության միջազգային ակադեմիայի նախագահության 04.04.2018 թ. թիվ 22 որոշմամբ Աղվան Հովսեփյանը նման բարձր պարգևի է արժանացել Հայաստանում ազգային և միջազգային մշակութային ժառանգության արժեքների պահպանման և հանրահռչակման, Գրիգոր Նարեկացու «Մատյան ողբերգության» աղոթարանի իրավաբանական ընթերցումը» եռալեզու գրքի հրատարակման, մշակութային նոր արժեքների ստեղծման, վերականգնման, «Հայաստանի Հանրապետություն» հանրագիտարանին աջակցելու համար։
Ակադեմիայի իսկական անդամ ընտրվելու դիպլոմը և «ՊԱՏՎՈ ՇՔԱՆՇԱՆ»-ը ՀՀ ՔԿ նախագահին հանձնվել է այսօր՝ ապրիլի 11-ին, Փաստավավերագրության միջազգային Ակադեմիայի ՀՀ դեպարտամենտի նախագահ, ՓՎՄ և Անվտանգության և կոնֆլիկտոլոգիայի Եվրոպական ակադեմիաների Ակադեմիկոս ՓՎՄԱ դոկտոր պրոֆեսոր Սամվել Հակոբյանի  կողմից։
Նշենք, որ ՓՎՄԱ-ի «ՊԱՏՎՈ ՇՔԱՆՇԱՆ»-ով պարգևատրվում են տարբեր երկրների բոլոր բնագավառների գիտնականներ, մշակույթի, արվեստի, հասարակական և քաղաքական,  գործիչներ, պետությունների ղեկավարներ, հոգևոր առաջնորդներ, գործարարներ՝ գիտության, կրթության, մշակույթի, արվեստի և այլ բնագավառներում ունեցած ներդրման ու մեծագույն վաստակի համար:

Глава СК Армении избран действительным членом Международной академии документалистики и награжден Орденом Почета 04/12/2018   17:34  |  Лента новостей
Председатель Следственного комитета РА Агван Овсепян избран Действительным членом Международной академии документалистики и награжден Орденом Почета Академии. Об этом сообщается на сайте СК Армении.
Решением Международной академии документалистики 22 от 04.04.2018г. Агван Овсепян удостоился такой высокой награды за сохранение и популяризацию ценностей национального и международного культурного наследия и издание трехъязычной  книги “Юридическое прочтение молитвослова “Книга скорбных песнопений”” Григора Нарекаци, создание новых культурных ценностей, восстановление, содействие энциклопедии “Республика Армения”.
Диплом об избрании действительным членом Академии и Орден Почета 11-го апреля, вручил председатель Департамента РА Международной академии документалистики, академик Международной академии документалистики и Европейской академии безопасности и конфликтологии, доктор МАД, профессор Самвел Акопян.
Отметим, Орденом Почета награждаются ученые во всех областях из различных стран, деятели культуры, искусства, общественные и политические деятели, главы государств, духовные лидеры, предприниматели за огромный вклад в науку, образование, культуру, искусство и другие сферы.
16:14 12/09/2013  |  Актуальная темаАгван Овсепян продолжит свою деятельность в системе правоохранительных органов