«Բուրգեր քինգ» սննդի կետում տեղի ունեցած պայթյունի դեպքի առթիվ քննվող գործով 8 անձ ճանաչվել է տուժող. Քննչական կոմիտե 04/03/2018   10:45  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ Երևան քաղաքի Հյուսիսային պողոտա 5 հասցեում գտնվող «Բուրգեր քինգ» սննդի կետում տեղի ունեցած պայթյունի դեպքի առթիվ: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
2018 թվականի ապրիլի 2-ի երեկոյան ահազանգ է ստացվել առ այն, որ Երևան քաղաքի Հյուսիսային պողոտա 5 հասցեում գտնվող «Բուրգեր քինգ» արագ սննդի կետում պայթյուն է տեղի ունեցել, որի հետևանքով ստացած մարմնական վնասվածքներով՝ բուժօգնության է տեղափոխվել 8 քաղաքացի:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը, կատարվել է դեպքի վայրի զննություն։
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 279-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով, ստեղծվել է քննչական խումբ, մշակվել քննչական պլան, առգրավվել սննդի կետում առկա անվտանգության տեսանկարահանող սարքերի տեսագրությունները։
8 անձ ճանաչվել է տուժող: Դեպքի էական նշանակություն ունեցող հանգամանքները պարզելու համար նշանակվել են դատաբժշկական, պայթյունատեխնիկական, շինարարատեխնիկական և ապրանքագիտական փորձաքննություններ։
Նախաքննությունը շարունակվում է, արդյունքների մասին տեղեկություն կտրամադրվի լրացուցիչ:
21:24 02/04/2018  |  Արտակարգ պատահարներՊայթյուն՝ Հյուսիսային պողոտայում.կան տուժածներ (լուսանկարներ)

8 человек признаны потерпевшими по делу о взрыве в кафе в центре Еревана 04/03/2018   11:04  |  Криминальная хроника
Восемь человек признаны потерпевшими по уголовному делу, возбужденному по факту взрыва, произошедшего в пункте быстрого питания "Burger King" в центре Еревана.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 2-го апреля 2018 года поступило сообщение о том, что в пункте быстрого питания "Burger King", расположенном по адресу Северный проспект, 5 в Ереване, произошел взрыв, вследствие которого 8 граждан с травмами были госпитализированы в больницу.
На место немедленно отправилась оперативно-следственная группа. Произведен осмотр места происшествия. По данному факту следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления СК РА по Еревану возбуждено уголовное дело по пункту 2 части 2 статьи 279("Выпуск или продажа товаров, выполнение работ или оказание услуг, не отвечающих требованиям безопасности, причинившие по неосторожности вред здоровью двух или более лиц") Уголовного кодекса РА. Проработан план следственных действий, изъяты записи с камер видеонаблюдения, установленных в пункте питания.Обнародованы имена пострадавших в результате взрыва в кафе в центре Еревана"8 человек признаны потерпевшими. Для выяснения имеющих существенное значение обстоятельств инцидента назначены судебно-медицинская, судебная взрыво-техническая, строительно-техническая и материаловедческая экспертизы.Предварительное следствие продолжается. О результатах расследования будет предоставлена дополнительная информация", - говорится в сообщении.