Լապշինը մտադիր է այցելել Հայաստան 03/23/2018   12:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ռուսաստանի և Իսրայելի քաղաքացի, բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինը, ով Արցախ այցելելու համար Ադրբեջանում բանտարկվել էր, ազատ արձակվելուց հետո կրկին մտադիր է այցելել Հայաստան: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է հենց Լապշինը՝ տեղեկացնելով, որ Երևանում մասնակցելու է ապրիլի 20-22-ն անցկացվող Tour Expo 2018 միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսին:
Նա կատակել է, որ Հայաստանում ներկայացնելու է Ադրբեջանում ունեցած իր «փորձառությունը»: «Ես զբոսաշրջային ցուցահանդեսի մասնակցելու նպատակով մեկնում եմ Երևան: Ներկայացնելու եմ իմ հեղինակային ծրագիրը՝ «Լապշինի հետքերով՝ Բաքվում»: Ծրագիրը կներառի թռիչք Մեհրիբան Ալիևիայի (խմբ.- Ադրբեջանի առաջին տիկնոջ) անձնական ինքնաթիռով, հանգիստ Քյուրդախանի բանտում՝ all inclusive, և Բաքվի ծանր հանցագործությունները քննող դատարան: Տուրի արժողությունը՝ պայմանագրային… կատակ է:
Իրականում ցուցահանդեսին պատմելու եմ ճանապարհորդությունների մասին, հետաքրքիր է լինելու, այցելեք»,- գրել է Լապշինը:
Լապշինը ձերբակալվել էր 2016 թվականին Բելառուսում՝ Ադրբեջանի հարցման համաձայն: Պաշտոնական Բաքուն բլոգերին «սև ցուցակ»-ի մեջ էր ներառել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն այցելելու համար:

Блогер Александр Лапшин собирается посетить Армению 03/23/2018   12:54  |  Лента новостей
Российско-израильский блогер Александр Лапшин после освобождения из бакинской тюрьмы вновь намерен посетить Армению.
Как сообщил Лапшин на своей странице в соцсети Facebook, он примет участие в международной туристической выставке Tour Expo 2018, которая пройдет в Ереване 20-22 апреля.
“А я лечу на туристическую выставку в Ереван! Буду презентовать мою авторскую программу "Тропами Лапшина в Баку", в программе полет личным самолетом Мехрибан Алиевой, отдых в тюрьме Курдаханы all inclusive и Бакинский суд по тяжким преступлениям. Стоимость тура договорная :) Шутка!На самом деле, буду на выставке рассказывать про путешествия, будет интересно, приходите!” - написал блогер Лапшин.
Напомним, гражданин РФ и Израиля Александр Лапшин был задержан в 2016 году на территории Республики Беларусь на основании запроса генеральной прокуратуры Азербайджана.