Տավուշում հրազենային վիրավորում ստացած ժամկետային զինծառայողի կյանքին վտանգ չի սպառնում 03/20/2018   11:32  |  Արտակարգ պատահարներ
Նախօրեին Տավուշի մարզի պաշտպանական դիրքերից մեկում հրազենային վիրավորում է ստացել ժամկետային զինծառայող: «Փաստինֆո»-ի թղթակցի տեղեկությունը հաստատեց ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ հայտնելով, որ զինծառայողի կյանքին վտանգ չի սպառնում, նրա վիճակը կայուն ծանր է գնահատվում:
Հայտնի է նաև, որ հրազենային վիրավորում ստացած զինծառայողը տեղափոխվել է Երևան՝ Կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ:

В Минобороны Армении рассказали о состоянии раненного в Тавушской области военнослужащего 03/20/2018   12:11  |  Чрезвычайное просшествие
Военнослужащий срочной службы накануне получил огнестрельное ранение на одном из оборонительных участков в Тавушской области. Эту информацию корреспонденту “Фактинфо” подтвердил пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Он также сообщил, что угрозы для жизни военнослужащего нет. Его состояние оценивается как стабильно тяжелое.
Известно также, что раненый военнослужащий доставлен в Центральный клинический военный госпиталь Еревана.Обстоятельства произошедшего устанавливаются.