Ո՞վ է իրականում եղել ավտոմեքենայի ղեկին մահվան ելքով վրաերթի ժամանակ 03/12/2018   11:37  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ մարտի 10-ին Երևանում հետիոտն Մարիա Գրիգորյանին վրաերթի ենթարկելու դեպքի առթիվ, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, նախնական տվյալներով՝ 2018թ. մարտի 10-ին՝ ժամը 21:15-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Վազգեն Սարգսյան փողոցում՝ Կենտրոնական բանկի դիմաց, «Մերսեդես-Բենց» մակնիշի 999 DO 99 հ/հ ավտոմեքենան  վրաերթի է ենթարկել հետիոտն Մարիա  Գրիգորյանին (ծնվ. 1943թ), որի հետևանքով ստացած մարմնական վնասվածքներից վերջինս մահացել է։ Ավտոմեքենայի վարորդը, թողնելով դեպքի վայրը, հեռացել է:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և 244-րդ հոդվածով:
11.03.2018թ.՝ ժամը 01:00-ին, ՀՀ ոստիկանության Մալաթիայի բաժին է ներկայացել մի քաղաքացի և հայտնել, թե վրաերթը կատարել է ինքը: Նույն օրը վերջինս ձերբակալվել է։
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ քաղաքացու հայտնած տվյալներն ստուգելու, դեպքի բոլոր հանգամանքները, օբյեկտիվ իրականությունը պարզելու ուղղությամբ։

Следствие выясняет, кто был за рулем автомобиля, сбившего насмерть пожилую женщину в центре Еревана 03/12/2018 14:38 | Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по факту совершенного 10-ого марта наезда на пешехода Марию Григорян в Ереване. Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление обстоятельств произошедшего.
Как сообщает пресс-служба СК, по предварительным данным, 10-го марта 2018-ого года, около 21:15, на улице Вазгена Саркисяна в Ереване, напротив Центрального банка, автомобиль марки “Мерседес-Бенц” с номерными знаками 999 DO 99 сбил пешехода Марию Григорян(1943 года рождения). От полученных вследствие наезда травм женщина скончалась. Водитель автомашины, оставив место ДТП, скрылся.
По данному факту следственным управлением Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 242("Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств,повлекшее по неосторожности смерть человека") и 244("Оставление места дорожно-транспортного происшествия") Уголовного кодекса РА.
"11-ого марта 2018-ого года, в 01:00, в отдел Полиции Малатии явился некий гражданин и сообщил, что наезд совершил он. В тот же день последний был задержан. Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на проверку представленных гражданином данных, установление объективной истины", - отмечается в сообщении.