Հայտնի է Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի նախագահի թեկնածուի անունը 02/19/2018   12:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով, Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի նախագահի պաշտոնին կնշանակվի Ռուբեն Վարդազարյանը, նրա թեկնածությունը Արդարադատության խորհուրդն ադեն ներկայացրել է ՀՀ Նախագահին՝ հավանություն տալու համար:
Թեև Դատական դեպարտամենտը նշված պաշտոնին ներկայացրած թեկնածուների անունների վերաբերյալ տեղեկություններ չի հայտնում, սակայն մեզ հայտնի դարձավ, որ միակ թեկնածուն Վարդազարյանն է եղել, ով հունվարի 25-ից նշանակվել էր Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար:
1967թ. ծնված Վարդազարյանը 2010 թվականի հունիսի 17-ից զբաղեցրել է Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի նախագահի պաշտոնը։

Стало известно имя кандидата на пост председателя суда общей юрисдикции Еревана 02/19/2018   13:21  |  Лента новостей
Председателем суда общей юрисдикции города Еревана может быть назначен Рубен Вардазарян. По сведениям “Фактинфо”, Совет правосудия Армении уже представил его кандидатуру на одобрение президента РА.
Хотя Судебный департамент не сообщает сведений касательно имен кандидатов на вышеупомянутый пост, однако “ФактИнфо” стало известно, что единственным кандидатом является Вардазарян.
Рубен Вардазарян с 25-го января назначен временно исполняющим обязанности председателя суда общей юрисдикции города Еревана.
51-летний Рубен Вардазарян с 17-го июня 2010 года занимал должность председателя суда общей юрисдикции ереванских административных районов Кентрон и Норк-Мараш.