53-ամյա տղամարդը մահացել է ծեծի արդյունքում. 3 անձ ձերբակալվել է, որոնից մեկը մահացածի եղբոր որդին է 02/19/2018   13:45  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ 53-ամյա տղամարդու մահվան դեպքի առթիվ. 3 անձ ձերբակալվել է, նրանց թվում նաև՝ տղամարդու եղբոր որդին: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
2018թ. փետրվարի 17-ին՝ ժամը 22:30-ին, «Քաջարան ԲԿ» ՓԲԸ-ից հաղորդում է ստացվել առ այն, որ Քաջարան քաղաքի Շահումյան փողոցի թիվ 1 շենքի մոտ տղամարդու դի կա։ Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը և նշված հասցեում հայնտաբերել նույն քաղաքի 1965թ. ծնված բնակչի դիակը՝ դեմքի շրջանում բռնության հետքերով։ Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն։ Դիահերձման ժամանակ տղամարդու մոտ հայտնաբերվել են նաև այլ վնասվածքներ` գլխի շրջանում:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 14-րդ կետով, տղամարդը ճանաչվել է տուժող: Ստեղծվել է քննչական խումբ, մշակվել քննչական պլան:
Ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական և դատավարական այլ գործողությունների արդյունքում բացահայտվել են դեպքի՝ էական նշանակություն ունեցող մի շարք հանգամանքները, շարժառիթը, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձանց ինքնությունը, ովքեր Սյունիքի մարզի բնակիչներ են՝ ծնված 1995, 1974 և 1984 թվականներին և միմյանց հետ գտնվում են ազգակցական կապի մեջ:
Մասնավորապես՝ նախնական քննությամբ պարզվել է, որ Սյունիքի մարզի 1995թ. ծնված բնակիչը անձնական հարցերի շուրջ տուժողի՝ իր հորեղբոր հետ զրուցելու նպատակով իր երկու ազգականի հետ դեպքի օրը՝ ժամը 21:00-ի սահմաններում, գնացել է տուժողի բնակության վայր: Այնուհետև միասին տաքսի ավտոմեքենայով մեկնել են Կապան քաղաքի ուղղությամբ, որտեղ կանգ են առել և վիճաբանել, ինչի ժամանակ էլ 53-ամյա տղամարդն ստացել է տարբեր մարմնական վնասվածքներ: Պարզվել է, որ տղամարդուն այնուհետև տեղափոխել են Քաջարանի Շահումյան փողոցի 1-ին շենքի մոտ, թողել այնտեղ, որտեղ էլ, ստացած մարմնական վնասվածքներից, վերջինս մահացել է:
Ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձինք դեպքից հետո փորձել են հատել ՀՀ պետական սահմանը, սակայն իրավապահների կողմից բերման են ենթարկվել:  Փետրվարի 19-ին նրանք ձերբակալվել են:
22:00 01/02/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՀոմոֆոբ դիզայները սպանում, անդամատում էր տղամարդկանց և նրանց մարմինները թաքցնում ծաղիկների կճուճների մեջ
18:43 24/01/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՀայտնի է դարձել, որ ցմահ բանտարկություն կրող 68-ամյա «կանադական մսագործը» սպանված կանանց դիակային մսով կերակրում էր իր ֆերմերական խոզերին
23:41 22/01/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՄարդասպանը խեղդել է աղջկան սեքսի ժամանակ՝ կրկնելով ֆիլմից տեսարանը ու նստել 26 տարով
20:36 17/01/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԵրկու ընկերներին ցմահ դատապարտել են զվարճանալու համար անտունին սպանելու համար
18:24 08/01/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՈւսանողուհին սպանել է սիրելիին ու տեղադրել լուսանկար բառերով՝ հավերժ քեզ կսիրեմ
21:56 26/12/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԱնչափահասը սպանել է իր սիրած աղջկա ծնողներին, որոնք արգելել են իրենց հանդիպել
23:31 21/12/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԿողոպտիչն կրակել է մի ամբողջ ընտանիքի՝ հեռուստացույց գողանալու համար (տեսանյութ)
21:50 21/12/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԱրյունոտ խնջույք՝ Սիկտիվկարում տղամարդն իր ծննդյան օրը դանակահարել է կնոջը
23:08 18/12/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՓականագործը որդու վրա կրակել է մեխ խփող ատրճանակով, սպանել է կնոջն ու ինքնասպան եղել
20:51 14/12/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՍոչիի «հեղինակավոր» ձեռնարկատերերի սպանության կազմակերպչի գործն ուղարկվել է դատարան

СК Армении сообщил подробности инцидента с гибелью мужчины в Сюнике после избиения родственниками 02/19/2018 14:31 | Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета Армении по Сюникской области возбуждено уголовное дело по факту смерти 53-летнего мужчины. Три человека задержаны, в том числе племянник мужчины.
Как сообщает пресс-служба СК, 17-го февраля 2018 года, в 22:30, в ЗАО “Каджаранский медцентр” поступило сообщение об обнаружении тела мужчины близ здания №1, расположенного на улице Шаумяна в городе Каджаране. На место немедленно отправилась оперативно-следственная группа и по указанному адресу обнаружила тело жителя того же города(1965 года рождения) со следами насилия в области лица. Назначена судебно-медицинская экспертиза. В ходе вскрытия у мужчины были обнаружены также раны в области головы.
По данному факту следственным управлением СК РА по Сюникской области возбуждено уголовное дело по пункту 14 части 2 статьи 112("Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью, повлекшее по неосторожности смерть потерпевшего") Уголовного кодекса РА. Мужчина признан потерпевшим. Создана следственная группа, разработан план следственных действий.
В результате предпринятых неотложных следственных и процессуальных действий установлен ряд имеющих существенное значение обстоятельств инцидента, мотив преступления, личности предполагаемых преступников, которые являются жителями Сюникской области – 1195г.р., 1974 г.р., и 1984 г.р., и находятся друг с другом в родственной связи.
"В частности, в ходе предварительного следствия было установлено, что житель Сюникской области(1995 года рождения) с целью поговорить на личные темы с потерпевшим – со своим дядей по отцовской линии - в день инцидента, около 21:00, вместе со своими родственниками, отправился в дом, где проживал потерпевший. Затем они вместе на такси направились в сторону города Капана, где совершили остановку; между ними возникла ссора, в ходе которой 53-летний мужчина получил различные травмы. Выяснилось, что мужчину затем перевезли к дому №1 на улице Шаумяна в Каджаране и оставили его там. От полученных травм последний скончался", - говорится в сообщении.
Предполагаемые преступники после случившегося пытались пересечь государственную границу РА, однако были подвергнуты приводу правоохранителями. 19-го февраля они были задержаны.