«Պոբեդա» ավիաընկերությունը Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայանից ընդլայնում է կանոնավոր չվերթների աշխարհագրությունը 02/16/2018   13:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ռուսական բյուջետային «Պոբեդա» ավիաընկերությունը Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության կողմից ստացել է թույլտվություն՝ Սանկտ Պետերբուրգ-Գյումրի-Սանկտ Պետերբուրգ և Դոնի Ռոստով-Գյումրի-Դոնի Ռոստով երթուղիներով կանոնավոր չվերթներ իրականացնելու համար: Այս մասին հայտնում է Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության լրատվական ծառայությունը:
Սանկտ Պետերբուրգ-Գյումրի-Սանկտ Պետերբուրգ երթուղով չվերթներն ապրիլի 18-ից հոկտեմբերի 27-ն ընկած ժամանակահատվածում կիրականացվեն շաբաթական 2 չվերթ հաճախականությամբ:
Մայիսի 25-ից սեպտեմբերի 14-ն ընկած ժամանակահատվածում Դոնի Ռոստով-Գյումրի-Դոնի Ռոստով երթուղով չվերթները ևս կիրականացվեն շաբաթական երկու չվերթ հաճախականությամբ:
Հավելենք նաև, որ Մոսկվա-Գյումրի-Մոսկվա երթուղով չվերթները կշարունակեն իրականացվել շաբաթական 7 չվերթ հաճախականությամբ:

Авиакомпания "Победа"расширит географию полетов из Гюмри 02/16/2018   14:12  |  Лента новостей
Авиакомпания "Победа" расширит географию полетов из гюмрийского аэропорта "Ширак". Об этом сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении.
Согласно информации, авиакомпания получила от регулятора разрешение на выполнение регулярных полетов по маршруту Санкт-Петербург – Гюмри - Санкт-Петербург и Ростов-на-Дону – Гюмри – Ростов-на-Дону.
Полеты в направлении Санкт-Петербург – Гюмри - Санкт-Петербург в период с 18-го апреля по 27-е октября будут осуществляться дважды в неделю.
Рейсы по маршруту Ростов-на-Дону – Гюмри – Ростов-на-Дону также будут выполняться дважды в неделю в период с 25-го мая по 14-е сентября.
Отмечается, что авиарейсы в направлении Москва – Гюмри – Москва продолжат осуществляться с частотой семь рейсов в неделю.