Գավառում հնչած կրակոցների դեպքով գործ է հարուցվել. մեկ անձ ձերբակալվել է. ՔԿ-ն մանրամասներ է ներկայացնում 02/13/2018   13:04  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ Գավառի բնակչին հրազենային վնասվածք պատճառելու դեպքի առթիվ. մեկ անձ ձերբակալվել է: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Փետրվարի 12-ին՝ ժամը 21:10-ին, «Գավառ» Բ/Կ-ից հաղորդում է ստացվել առ այն, որ «զույգ ստորին վերջույթների և կոնքի բազմաթիվ հրազենային վիրավորումներ, աջ սրունքի զույգ ոսկրերի բաց բազմաբեկոր կոտրվածքներ, աջ ազդրի վերին երրորդականի օտար մարմին /գնդակ/» ախտորոշմամբ իրենց մոտ բուժօգնության է տեղափոխվել մի քաղաքացի։
Ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական և օպերատիվ-որոնողական  միջոցառումների արդյունքում պարզվել է տուժողի ինքնությունը, ով Գավառի բնակիչ է՝ ծնված 1987 թ., հրազենային վնասվածք ստանալու դեպքի վայրը։
Նախնական տվյալներով՝ Գավառի բնակիչ Հ.Հարությունյանը հրազենային վնասվածքն ստացել է նույն քաղաքի բնակիչներից մեկի տանն արձակված կրակոցների հետևանքով։ Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել են կրակոցի հետքեր, փայտի վառարանում՝ տրորված գնդակ, դրսի արտաքնոցում՝ 6 հատ պարկուճ և արնանման հետքեր:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով, մեկ անձ ձերբակալվել է՝ հանցագործությունը պարտակելու կասկածանքով:
Իրականացված անհրաժեշտ քննչական գործողությունների արդյունքում տվյալներ են ձեռք բերվել՝ կրակոցներ արձակած անձի ինքնության վերաբերյալ և հանձնարարություն է տրվել ոստիկանությանը միջոցներ ձեռնարկել՝ նրան հայտնաբերելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ։

СК Армении сообщил подробности инцидента со стрельбой в городе Гаваре 02/13/2018   13:34  |  Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета РА по Гегаркуникской области возбуждено уголовное дело по факту причинения жителю Гавара огнестрельного ранения. Об этом сообщается на сайте СК.
Согласно информации, 12-го февраля, в 21:10, из медцентра “Гавар” поступило сообщение о том, что к ним с диагнозом “множественные огнестрельные ранения обеих нижних конечностей и таза, открытые многооскольчатые переломы парных костей правой голени, инородное тело(пуля) в верхней трети правого бедра” доставлен  некий гражданин.
В результате предпринятых неотложных следственных и оперативно-розыскных мероприятий была установлена личность потерпевшего: им оказался житель Гавара(1987 года рождения). Установлено также место получения огнестрельного ранения.
По предварительным данным, житель Гавара А. Арутюнян получил огнестрельное ранение вследствие выстрелов, произведенных в доме одного из жителей того же города. При осмотре места происшествия были обнаружены следы выстрелов, в деревянной печи была найдена расплющенная пуля, а в дворовом туалете – 6 гильз и следы, похожие на кровь.
"По данному факту следственным управлением Следственного комитета РА по Гегаркуникской области возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 112 и части 1 статьи 235 Уголовного кодекса РА. Один человек задержан по подозрению в сокрытии преступления.В результате проведенных необходимых следственных действий добыты данные о личности человека, открывшего стрельбу. Полиции поручено предпринять меры, направленные на его обнаружение и обеспечение его явки к органу, осуществляющему производство. Предварительное следствие продолжается', - отмечается в сообщении.