Ան-148-ի կործանման տեղում գտել են երկրորդ սև արկղը 02/12/2018   12:27  |  Միջազգային լրահոս
Պոդմոսկովիեի Ռամենսկի շրջանում գտել են կործանված Ան-148 ինքնաթիռի երկրորդ սև արկղը, ՌԻԱ Նովոստիին հաղորդել է արտակարգ պատահարի վայրում օպերատիվ շտաբի ներկայացուցիչը:
Ըստ նրա, բորտային ինքնագրիչը «բավարար վիճակում» է:
Մոսկվա-Օրսկ չվերթ կատարող՝ Սարատովյան ավիաուղիների Ան-148 ինքնաթիռը կործանվել է կիրակի օրը Դոմոդեդովոյից վերասլացքից մի քանի րոպե անց, ինքնաթիռում եղել է 65 ուղևոր և անձնակազմի վեց անդամ, բոլորը զոհվել են:
Սարատովի, Օրենբուրգի և Լենինգրադյան մարզերի իշխանությունները զոհվածների ընտանիքներին կվճարեն մեկական մլն ռուբլի:
Մոսկվայի քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինը հայտարարել է, որ մայրաքաղաքային իշխանությունները կօգնեն վթարի ժամանակ զոհված մոսկվացիների հարազատներին:
Որոնողական փրկարար գործողությունն ավարտվել է գիշերը: Այժմ կործանման շրջանը հետազոտում են 9 անօդաչու սարքեր: Եվս մի քանի օր տեղում կաշխատեն քննիչներն ու փորձագետները:

Второй черный ящик обнаружен на месте крушения самолета в Подмосковье 02/12/2018   12:43  |  Чрезвычайное просшествие
В Раменском районе Подмосковья нашли второй черный ящик разбившегося самолета Ан-148, сообщaет РИА Новости со ссылкой на представителя оперативного штаба на месте ЧС.
По его словам, бортовой речевой самописец находится в "удовлетворительном состоянии".
Самолет Ан-148 "Саратовских авиалиний" Москва — Орск разбился в воскресенье через несколько минут после взлета из Домодедово, на борту находились 65 пассажиров и шесть членов экипажа. Все они погибли. Авиакомпания временно приостановила эксплуатацию самолетов Ан-148.
Власти Саратовской, Оренбургской и Ленинградской областей выплатят семьям погибших по миллиону рублей. Мэр столицы Сергей Собянин также заявил, что столичные власти помогут родным москвичей, погибших в катастрофе.
Поисково-спасательная операция завершилась ночью. Сейчас район крушения обследуют девять беспилотников. Еще несколько дней на месте будут работать следователи и эксперты.