ԱԺ-ն ամբողջությամբ ընդունեց փաստաբանների նկատմամբ սանկցիա կիրառելու դրույթը ներառող նախագիծը 02/09/2018   12:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովը երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունեց Քաղաքացիական դատավարության օրենսգրքի նախագիծը և կից նախագծերի փաթեթը, որում ներառված է նաև դատական նիստի ընթացքում փաստաբանների նկատմամբ սանկցիա կիրառելու դրույթը:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, նախագծին կողմ քվեարկեց 59, դեմ 25, ձեռնպահ՝ 10 պատգամավոր:
Փաստաբանների նկատմամբ մինչև 100 հազար դրամ սանկցիա կիրառելու դրույթը ներառված էր «Դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում, սակայն հետագայում Դատական օրենսգրքից այն հանվեց և ներառվեց Քաղաքացիական դատավարության օրենսգրքում:
16:59 08/02/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրթուր Հովհաննիսյանը փաստաբանների նկատմամբ սանկցիա կիրառելու որոշումը խնդրահարույց չի համարում
16:42 08/02/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՊատգամավորները կոչ են անում դատարանում փաստաբանների նկատմամբ սանկցիա կիրառելու հարցում չշտապել և գնալ փոխզիջման
16:14 08/02/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՓաստաբանների նկատմամբ կարգապահական տույժ կիրառելու դրույթն ընդգրկվել է Քաղաքացիական դատավարության օրենսգրքում
11:57 08/02/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՓաստաբանների բողոքի ակցիաները կշարունակվեն այսօր, փետրվարի 14-ին, 15-ին և 16-ին

Парламент Армении принял законопроект, включающий в себя положение о применении штрафных санкций в отношении адвокатов 02/09/2018   13:37  |  Лента новостей
Национальное собрания Армении на внеочередном заседании в пятницу, 9 февраля, приняло во втором и окончательном чтении проект Гражданского процессуального кодекса и пакет смежных с ним проектов, в которые включено также положение о применении в отношении адвокатов санкций в виде штрафов в ходе судебных заседаний.Адвокаты в Армении заявили о намерении продолжить акции протестаКак сообщает информагентство “Арменпресс”, законопроект поддержали 59 депутатов, против  высказались 25 и 10 парламентариев воздержались при голосовании.
Положение о применении штрафа в отношении адвокатов в размере 100 тыс. драмов было ранее включено в конституционный закон “Судебный кодекс РА”, однако позже оно было изъято оттуда и включено в Гражданский процессуальных кодекс РА.