Երևանում դանակահարվել է 36-ամյա կին. հարուցվել է քրեական գործ 01/23/2018   16:05  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ 36-ամյա կնոջը դանակահարելու դեպքի առթիվ:
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, 2018թ. հունվարի 22-ին՝ ժամը 13:20-ին, «Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցից ահազանգ է ստացվել առ այն, որ «ձախ նախաբազկի միջին երրորդի միջանցիկ, աջ կոնքազդրային հոդի վերին երրորդի կողմնային մակերեսի, աջ գոտկային մակերեսի, կրծքավանդակի աջ կեսի ստորին հատվածի ծակած-կտրած վերքեր, հեմոռագիկ շոկ» ախտորոշմամբ բժշկական կենտրոն բուժօգնության է տեղափոխվել քաղաքացուհի Ի.Կարապետյանը:
Դեպքի առթիվ նույն օրը ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Հարցաքննվել են մի շարք անձինք, նշանակվել դատաբժշկական, դատահետքաբանական և դատակենսաբանական փորձաքննություններ:
Նախնական տվյալներով՝ 36-ամյաը կնոջը նշված վնասվածքները պատճառվել են Երևանում գործող հյուրանոցային համալիրներից մեկի ճաշարանում՝ ամուսնու եղբոր կողմից։ Քննությամբ տվյալներ են ձեռք բերվել, որ վերջինս ունի հոգեկան առողջության հետ կապված որոշ խնդիրներ և  հաշվառված է «շիզոֆրենիա պարանոիդ ձևով» ախտորոշմամբ։
Հանցագործության գործիք հանդիսացած դանակը հայտնաբերվել է։
Նախաքննությունը շարունակվում է, ձեռնարկվում են անհետաձգելի քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:

Уголовное дело возбуждено по факту нанесения ножевых ранений молодой женщине в Ереване 01/23/2018   16:42  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту нанесения ножевых ранений 36-летней женщине в Ереване. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
22-го января 2018 года, в 13:20 из Первой университетской клиники "Гераци" поступило сообщение о том, что к ним с диагнозом “колото-резаные раны в области средней трети левого предплечья, боковой поверхности верхней трети правого тазобедренного сустава, поверхности правого поясничного отдела, нижней части правой половины грудной клетки, геморрагический шок” доставлена в медцентр  гражданка И. Карапетян.
"По данному факту в тот же день следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления СК РА по Еревану было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 112("Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью") Уголовного кодекса РА. Допрошены ряд лиц, назначены судебно-медицинская, судебно-трасологическая и судебно-биологическая экспертизы", - говорится в сообщении.
По предварительным данным, указанные раны были нанесены 36-летней женщине в столовой одного из действующих в Ереване гостиничных комплексов ее деверем. Следствием добыты данные о том, что последний имеет определенные проблемы с психическим здоровьем и состоит на учете с диагнозом “ шизофрения параноидной формы”.
"Орудие преступления – нож – обнаружено. Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются неотложные следственные и иные процессуальные действия, направленные на установление всех обстоятельств произошедшего", - отмечается в сообщении.