Զինծառայող Ալբերտ Դալլաքյանի վիրահատության համար անհրաժեշտ գումարը հանգանակությամբ հավաքվել է 01/20/2018   15:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Զինծառայող Ալբերտ Դալլաքյանի վիրահատության համար կազմակերպված դրամահավաքի արդյունքում անհրաժեշտ գումարը՝ 49 հազար 50 դոլարը հավաքվել է: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին տվյալները ներկայացվել են gofundme.com թվային հարթակում, որի միջոցով էլ հանգանակվել է անհրաժեշտ գումարը:
Հունվարի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը միացել էր Ալբերտ Դալլաքյանի վիրահատության համար կազմակերպված դրամահավաքին` բոլորին կոչ անելով հնարավորության դեպքում միանալ: Վիգեն Սարգսյանն ընդգծել էր, որ Պաշտպանության նախարարությունը մշտապես գտնվել է և շարունակելու է գտնվել Ալբերտ Դալլաքյանի և բոլոր մյուս հերոս տղաների և նրանց ընտանիքների կողքին:
«Ալբերտին անհրաժեշտ է մի շատ դժվար վիրահատություն: Օրենքով մենք չենք կարող փոխհատուցել արտերկրում այդ վիրահատության կատարումը, քանի որ այդ վիրահատությունը հնարավոր է կազմակերպել նաև Հայաստանում: Բայց արտերկրի կլինիկաներում, որ ունեն անհամեմատ ավելի մեծ փորձ և հմտություններ այս հարցում, Ալբերտի արագ ապաքինման հավանականությունն անհամեմատ մեծ է:
Ես եմ խորհուրդ տվել ընտանիքին փորձել նման դրամահավաքի միջոցով հավաքել անհրաժեշտ գումարը: Ես անձամբ և իմ մի քանի ընկեր կտրամադրենք պահանջվող գումարի (45.000 եվրո) 10 տոկոսը: Կոչ եմ անում բոլորիդ, ով կարող է միանալ այս դրամահավաքին և օր առաջ օգնել Ալբերտի ընտանիքին հավաքել անհրաժեշտ գումարը:
Նույնիսկ պարզապես այս կոչիս տարածումը ձեր կողﬕց ևս կարող է օգնել: Աստված պահապան Ալբերտին, մեր բոլոր հերոսներին, բանակին և ժողովրդին»,- ֆեյբուքյան իր էջում գրել էր ՀՀ պաշտպանության նախարարը:

Собрана необходимая сумма на операцию военнослужащему Альберту Даллакяну 01/20/2018   16:03  |  Лента новостей
В результате организованного сбора средств на проведение военнослужащему Альберту Даллакяну операции за рубежом удалось собрать необходимую сумму -  49 тыс. 50 долларов.
Об этом, как передает информагентство “Арменпресс”, сообщается на цифровой площадке gofundme.com, где и проводился сбор средств.
13 января министр обороны Армении Виген Саркисян присоединился к сбору средств на проведении военнослужащему Альберту Даллакяну операции за рубежом и призвал всех присоединиться к этой акции.
"Министерство обороны неизменно помогало и будет помогать не только Альберту Даллакяну, но и всем воинам и их семьям. Альберту необходима очень сложная операция. По закону мы не можем оплатить эту операцию за рубежом, поскольку ее можно провести и в Армении. Однако шансы на успех ее проведения за рубежом более высоки. Лично я и несколько моих друзей внесли 10% требуемой суммы - $45.000. Призываю всех по возможности принять участие в сборе и помочь семье как можно раньше собрать всю сумму. Да поможет Бог Альберту, всем нашим героям, армии и народу”, - написал он в своем Facebook.