Բիլյանը դադարեցրել է հացադուլը 01/12/2018   16:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի կալանավորված անձ Ա. Բիլյանին դեռևս հունվարի 10-ին պայմանավորված նրա` տևական ժամանակ հացադուլի մեջ գտնվելու համգամանքով` առաջարկվել էր տեղափոխվել «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ` հաշվի առնելով այն, որ սույն ՔԿՀ հանդիսանում է ՀՀ գործող միակ բուժիչ ուղղիչ հիմնարկը, և այդ հիմնարկում տրամադրվող բժշկական օգնության և սպասարկման ծավալները և որակը էապես տարբերվում են այլ ՔԿՀ-ների բժշկական բաժինների կողմից տրամադրվող բժշկական սպասարկումից, ինչից Բիլյանը հրաժարվել էր: Այս մասին հայտնում է ՔԿՎ հանրային կապերի բաժինը:
Այսօր` հունվարի 12-ին, Ա. Բիլյանն իր համաձայնությունն է տվել տեղափոխվել «Դատապարտկալների հիվանդանոց» ՔԿՀ և արդեն նշված ՔԿՀ-ում իր դիմումի համաձայն դադարեցրել հացադուլը:
Այս պահին Ա. Բիլյանը գտնվում է «Դատապարտկալների հիվանդանոց» ՔԿՀ բուժանձնակազմի ուշադրության և պատշաճ հսկողության ներքո:
13:23 11/01/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԲիլյանը հրաժարվել է տեղափոխվել «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ. Պարզաբանում

Член группы “Сасна црер” Армен Билян прекратил голодовку 01/12/2018   17:30  |  Лента новостей
Член захватившей летом 2016 года территорию патрульно-постовой службы Полиции в Ереване группы “Сасна црер” Армену Биляну, содержащийся под стражей в уголовно-исполнительном учреждении “Нубарашен”, переведен в УИУ “Больницу для осужденных”. Об этом сообщает отдел по связям с общественностью Уголовно-исполнительного управления Минюста Армении.
В сообщении отмечается, что Армену Биляну еще 10 января ввиду длительности проводимой им голодовки был предложен перевод в УИУ "Больница для заключенных", от чего заключенный отказался.
Сегодня, 12 января, А. Билян дал свое согласие на перевод в УИУ “Больница для осужденных”. Сообщается, что он в соответствии со своим заявлением прекратил голодовку.
Отмечается, что в данный момент А. Билян находится  под  наблюдением и надлежащим присмотром  медперсонала  УИУ “Больница для осужденных”.