Լարվել են գեներալ Մանվել Գրիգորյանի և Սամվել Ալեքսանյանի հարաբերությունները. «Ժամանակ» 01/10/2018   09:00  |  Մամուլ
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ լարվել են ԵԿՄ նախագահ գեներալ Մանվել Գրիգորյանի և ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանի հարաբերությունները:
Ալեքսանյանը, ով մինչև վերջերս բավական լուրջ նյութական աջակցություն էր ցուցաբերում ԵԿՄ-ին, այժմ որոշել է շրջանցել Մանվել Գրիգորյանին, և այդ օգնությունը տրամադրում է ոչ թե ԵԿՄ ղեկավարությանը, այլ ուղարկում է ԵԿՄ տարածքային կառույցներին:
Ալեքսանյանը լուրջ կասկածներ է ունեցել, որ ԵԿՄ ղեկավարությունը տեղ չի հասցնում զոհված ազատամարտիկների ընտանիքներին և կարիքավոր ազատամարտիկներին տրամադրվող օգնությունը, և այն կարիքավորներին բաժանելու փոխարեն ուղարկվում է վաճառքի կետեր»,-գրում է թերթը:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Ժամանակ»-ի՝ 10.01.18թ. համարում:
09:00 26/12/2017  |  ՄամուլՍամվել Ալեքսանյանը Մասիսում թելի ֆաբրիկա է հիմնում. «Հրապարակ»
09:11 20/12/2017  |  ՄամուլԻ՞նչ է արտադրելու Սամվել Ալեքսանյանի դուստրը. «Հրապարակ»
09:40 30/11/2017  |  ՄամուլՍամվել Ալեքսանյանն ավելի շատ «գիդ» է, քան բարեկամական խմբի ղեկավար. «Հրապարակ»
09:19 21/10/2017  |  ՄամուլՍամվել Ալեքսանյանի քույրերը կանաչ տարածքի հաշվին օբյեկտ են կառուցում. «Առավոտ»
10:23 20/10/2017  |  ՄամուլՍամվել Ալեքսանյանի ընկերությունները հայտնվել են դատարանում. «Հայկական Ժամանակ»
09:10 18/10/2017  |  ՄամուլԳեներալ Սեյրան Սարոյանի և Սամվել Ալեքսանյանի հարաբերությունները վատացել են. «Հրապարակ»
09:04 06/10/2017  |  ՄամուլՍամվել Ալեքսանյանի նոր բիզնեսը. «Ալեքս հոլդինգն» ու «Նատալի ֆարմը» գարեջուր են ներմուծում. «Հայկական ժամանակ»
09:09 24/08/2017  |  ՄամուլՀիմնանորոգվող մեխանիկական-փորձարարական գործարանում Սամվել Ալեքսանյանը մտադիր է տեքստիլի հումք արտադրել. «Հրապարակ»
09:26 22/07/2017  |  ՄամուլՍամվել Ալեքսանյանը գնել է Հովիկ Աբրահամյանի «Տրիկոտաժի ֆաբրիկան» ու «Մեխզավոդը». «Հրապարակ»

Газета “Жаманак” пишет о напряженных отношениях между Манвелом Григоряном и Самвелом Алексаняном 01/10/2018   11:49  |  Пресса
Отношения между председателем Союза добровольцев “Еркрапа”, генералом Манвелом Григоряном и депутатом парламента Армении Самвелом Алексаняном накалились, пишет газета “Жаманак” со ссылкой на свои источники.
Как отмечается в публикации, Алексанян, который до последнего времени оказывал довольно серьезную материальную поддержку Союзу добровольцев “Еркрапа”, теперь решил предоставлять эту помощь не руководству “Еркрапа”, а направлять ее региональным структурам Союза добровольцев.
“У Алексаняна возникли серьезные сомнения в том, что руководство Союза добровольцев “Еркрапа” вместо того, чтобы раздавать предоставленную помощь семьям погибших и нуждающихся воинов-добровольцев, направляет ее в торговые точки”, - отмечает издание.