Ամուսնուն սպանելու փորձ կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է 50-ամյա կինը 12/16/2017   16:22  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչության Աջափնյակ և Դավթաշեն  վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ կնոջ կողմից ամուսնուն սպանելու փորձ կատարելու դեպքի առթիվ։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2017 թվականի դեկտեմբերի 15-ին՝ ժամը 15:35-ին, «Արմենիա» ՀԲԿ-ից ահազանգ է ստացվել առ այն, որ «այտի պատռված վերք՝ ձախից» ախտորոշմամբ իրենց մոտ բուժօգնության է տեղափոխել Երևան քաղաքի բնակիչ Գ.Գույումջյանը՝ ծնված 1960թ.։
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ տղամարդը նշված մարմնական վնասվածքներն ստացել է տանը՝ կնոջ կողմից դանակով հասցված հարվածների հետևանքով։
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Դեպքի վայրի զննությամբ բնակարանի ննջասենյակում գտնվող բազմոցի վրա հայտնաբերվել են արնանման հետքեր, իսկ խոհանոցում գտնվող լվացքի մեքենայի վրայից հայտնաբերվել ու վերցվել է խոհանոցային դանակ:
50-ամյա կինը ձերբակալվել է ամուսնուն սպանելու փորձի կասկածանքով և հարցաքննվել դեպքի շուրջ։
12:07 16/12/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՎիճաբանության ժամանակ խոհանոցային դանակով հարվածել է ամուսնուն
13:53 09/11/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԱմուսինը ծեծել է ու պարտադրել ժավել խմել
20:42 17/10/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԼոռիում ամուսինը միս կտրելու ժամանակ դանակահարել է կնոջը
16:21 17/10/2017  |  ԼՐԱՀՈՍ2017 թվականի 9 ամիսներին գրանցվել է անչափահասի նկատմամբ բռնության 146 դեպք
14:48 22/09/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՍպառնացել է սպանել փաստացի ամուսնական հարաբերությունների մեջ գտնվող կնոջն ու վերջինիս դստերը
12:16 22/09/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԿնոջն ու անչափահաս որդուն պարբերաբար ծեծի է ենթարկել
21:41 11/09/2017  |  ԱնցուդարձԽանդոտ ամուսինը կտրել-թռցրել է կնոջ ոտնաթաթը՝ երեխաների աչքի առաջ
18:27 11/09/2017  |  Դատական ռեպորտաժներԿնոջը վնասվածքներ պատճառվել են մի քանի հարվածի հետևանքով. խոշտանգման գործով փորձագետ
18:05 10/09/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԸնտանեկան բռնության մեջ մեղադրվող կնոջը դատարանն արգելել է մոտենալ ամուսնուն
15:49 19/08/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԵրիտասարդ հարսը ամուսնու և սկեսրայրի կողմից երկու տարի շարունակ ծեծի է ենթարկվել

50-летняя жительница Еревана задержана по подозрению в покушении на убийство мужа 12/16/2017   16:53  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту покушения на убийство жителя Еревана, в совершении которого подозревается его супруга.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 15-го декабря 2017 года, в 15:35 из республиканского медцентра “Армения” поступило сообщение о том, что к ним с диагнозом “ рваная рана левой щеки” доставлен житель города Еревана Г.Гуюмджян(1960 года рождения).
В результате предпринятых мероприятий было установлено, что мужчина получил указанную травму дома, вследствие удара ножом, нанесенного ему супругой. По данному факту следственным управлением по административным районам Ачапняк и Давташен следственного управления Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 34-104(покушение на убийство) УК РА.
При осмотре места происшествия на кресле в спальной комнате обнаружены следы, похожие на кровь, а на установленной на кухне стиральной машине был найден и изъят кухонный нож.
50-летняя женщина задержана по подозрению в совершении покушения на убийство мужа. Женщина была допрошена относительно случившегося. Предварительное следствие продолжается.