Ոստիկանների գործողություններն իրավաչափ են եղել. քրեական գործի վարույթը կարճվել է 12/11/2017   11:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
oգոստոսի 29-ին «Վիքենդ» կոչվող բիլիարդանոցում երիտասարդ աղջկան պատանդ վերցնելու ժամանակ անձին վնասազերծելու ընթացքում ոստիկանների գործողություններն իրավաչափ են եղել:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՔԾ մամլո խոսնակ Մարինա Օհանջանյանից, ով նշեց, որ հարուցված քրեական գործի վարույթը կարճվել է:
ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակը Գոռ Հակոբյանի մահվան դեպքով քրեական գործ հարուցելու հարցով հաղորդում է ներկայացրել ՀՀ Գլխավոր դատախազություն. ՀՔԱ
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձին վնասազերծելու ընթացքում ոստիկանության աշխատակիցների գործողությունները դարձել էին քննության առարկա, և քրեական գործ էր հարուցվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 107-րդ հոդվածի հատկանիշներով:
Գոռ Հակոբյանին վնասազերծելու ընթացքում ոստիկանության գործողությունների առնչությամբ հարուցվել է քրեական գործ
17:51 13/09/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԳոռ Հակոբյանին վնասազերծելու ընթացքում ոստիկանության գործողությունների առնչությամբ հարուցվել է քրեական գործ
16:52 13/09/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակը Գոռ Հակոբյանի մահվան դեպքով քրեական գործ հարուցելու հարցով հաղորդում է ներկայացրել ՀՀ Գլխավոր դատախազություն. ՀՔԱ
09:19 31/08/2017  |  ՄամուլՈստիկանները չէի՞ն կարող այլ մուտքերից մտնել տարածք, պատանդառուին ոտքից վիրավորել. եթե նման հնարավորություն լիներ, դա կօգտագործվեր. «Հայկական ժամանակ»
14:16 30/08/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՊատանդ վերցված կնոջ հետ 31-ամյա տղամարդը խաղասրահի տարածք է մուտք գործել օգոստոսի լույս 29-ի գիշերը. Քննչական կոմիտեն մանրամասնում է
12:29 30/08/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԱղջկան պատանդ վերցրած տղան ԱՄՆ-ում սպանության մեղադրանքով դատապարտված է եղել
00:55 30/08/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՊատանդ վերցված կնոջ վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության. կյանքին վտանգ չի սպառնում. ԱՆ (Տեսանյութ)
23:06 29/08/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԵրիտասարդ կնոջը պատանդ վերցրած տղամարդն սպառնացել էր սպանել նրան՝ պահանջելով փաստաբան. նոր մանրամասներ է ներկայացրել ՔԿ-ն
18:07 29/08/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԱղջկան պատանդ վերցրած տղամարդը վերջերս է ԱՄՆ-ից արտաքսվել Հայաստան
17:16 29/08/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանության հատուկ գործողության արդյունքում՝ պատանդ վերցրած տղամարդն սպանվել է.նոր մանրամասներ

Действия полицейских по обезвреживанию захватившего в Ереване заложницу мужчины были правомерными, уголовное дело прекращено 12/11/2017   12:08  |  Лента новостей
Действия полицейских  в ходе операции по обезвреживанию мужчины, захватившего 29-го августа в заложники молодую девушку в бильярдном зале "Уикенд", были правомерными. Об этом “ФактИнфо” сообщила пресс-секретарь Специальной следственной службы Армении Марина Оганджанян. Она отметила, что производство по уголовному делу прекращено.
Ранее  сообщалось, что действия полицейских, обезвредивших предполагаемого преступника, стали предметом расследования. По данному факту было возбуждено уголовное дело по признакам статьи 107(убийство при превышении мер, необходимых для задержания лица, совершившего преступление) УК Армении.
31-летний Гор Акопян вместе с 24-летней женщиной проник на территорию недействующего бильярдного зала "Уикенд" в ночь на 29-е августа с.г., около 4-х часов утра. А 29-го августа днем, около 15:30, разбил стекла на окнах игрового зала и повредил имущество с тем, чтобы привлечь внимание.Захвативший в Ереване заложницу мужчина был осужден в США за тяжкое преступлениеОколо зала собрались многочисленные граждане, на место прибыли сотрудники правоохранительных органов, в присутствии которых мужчина, приставив к горлу молодой женщины нож и применив опасное для жизни насилие, потребовал, чтобы в помещение вошли пять граждан и адвокат, угрожая в противном случае убить женщину.
Переговоры по освобождению заложницы не увенчались успехом: мужчина отказался подчиниться законным требованиям сотрудников правоохранительных органов. Для предотвращения реальной угрозы жизни взятой в заложницы женщины сотрудники отряда особого назначения Главного управления по борьбе с организованной преступностью Полиции РА провели спецоперацию, в ходе которой мужчина получил несовместимое с жизнью огнестрельное ранение и был доставлен в медицинский центр, где была констатирована биологическая смерть Г. Акопяна.