Մալաթիայում սպանությունը կատարվել է գույքային վեճի՞ պատճառով 12/06/2017   11:32  |  Քրեական խրոնիկոն
Մալաթիայում ավտոմեքենայի սրահում հրազենային վնասվածքով հայտնաբերված տղամարդու դիակի փաստով հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ և 235-րդ հոդվածներով:
Այդ մասին, «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան, հայտնեցին Քննչական կոմիտեից՝ հավելելով, որ կասկածյալի ինքնությունը հայտնի է և միջոցներ են ձեռնարկվում՝ հանցագործությանը հնարավոր առնչություն ունեցած այլ անձանց շրջանը պարելու ուղղությամբ:
Հիշեցնենք, որ Բաբաջանյան փողոցի թիվ 13/2 հասցեի մոտ, «Նիսան» մակնիշի ավտոմեքենայի սրահում հայտնաբերել է 1979թ. ծնված Արշակ Գալստյանի դիակը` հրազենային վնասվածքներով:
Դեպքի վայրի զննությամբ ավտոմեքենայի հետնամասում հայտնաբերվել է 5.45 տրամաչափի 6 պարկուճ:
Մեր տեղեկություններով՝ Գալստյանի ուղղությամբ կրակ է բացվել մեկ այլ ավտոմեքենայից. ըստ որոշ տեղեկությունների՝ նա գույքային վեճ է ունեցել այդ անձի հետ:
Սպանվածը գտնվել է իր ավտոմեքենայի մեջ, վերջինս մշտական աշխատանք չի ունեցել, սակայն երբեմն իր ավտոմեքենան որպես տաքսի է օգտագործել և ուղևորներ է տեղափոխել:

Правоохранители выясняют обстоятельства убийства молодого мужчины в Ереване 12/06/2017   12:13  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту убийства мужчины, тело которого с огнестрельными ранениями было обнаружено в салоне автомобиля в ереванском районе Малатия.
Дело заведено по статьям 104(убийство) и 235(незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств)  Уголовного кодекса Армении. Об этом в  ответ на запрос “ФактИнфо” сообщили в Следственном комитете Армении.
В СК также проинформировали, что личность подозреваемого установлена. Предпринимаются меры, направленные на выявление круга лиц, возможно причастных к преступлению.
Ранее пресс-служба Полиции Армении сообщила, что по адресу ул.Бабаджаняна №13/2 в салоне автомобиля марки “Nissan” было обнаружено тело Аршака Галстяна(1979 года рождения) с огнестрельными ранениями.
При осмотре места происшествия за автомобилем найдены шесть гильз калибра 5.45 мм.
По сведениям “ФактИнфо”, в Галстяна стреляли из другого автомобиля. По некоторым данным, между ним и стрелявшим был имущественный спор.