Ավտոմեքենայում հայտնաբերվել է 38-ամյա տղամարդու դի՝ հրազենային վնասվածքներով 12/06/2017   10:33  |  Քրեական խրոնիկոն
Դեկտեմբերի 6-ին՝ ժամը 00.05-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում է ստացվել, որ Հ/Ա Բ-4 թաղամասի ծննդատան մոտակայքում ավտոմեքենա է այրվում, սրահում մահացած քաղաքացի կա:
Ինչպես հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայություն, մեկնած օպերատիվ խումբը Բաբաջանյան փողոցի թիվ 13/2 հասցեի մոտ, «Նիսան» մակնիշի ավտոմեքենայի սրահում հայտնաբերել է 1979 թ. ծնված Արշակ Գալստյանի դիակը` հրազենային վնասվածքներով:
Դեպքի վայրի զննությամբ ավտոմեքենայի հետնամասում հայտնաբերվել է 5.45 տրամաչափի 6 պարկուճ:
Ոստիկանության ծառայողների ձեռնարկած ծավալուն օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ կարճ ժամանակում ճշտվել է կասկածյալի ինքնությունը:

Молодой мужчина найден убитым в салоне автомобиля в Ереване 12/06/2017 10:41 | Криминальная хроника
Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, 6-го декабря, в 00:05 поступил сигнал о том, что рядом с роддомом в Юго-Западном квартале Б-4 горит автомобиль, в салоне которого обнаружено тело умершего человека.
Прибывшая на место оперативная группа по адресу ул.Бабаджаняна №13/2 обнаружила в салоне автомобиля марки “Nissan” тело Аршака Галстяна(1979 года рождения) с огнестрельными ранениями.
"При осмотре места происшествия за автомобилем найдены шесть гильз калибра 5.45 мм. Благодаря оперативно-розыскным действиям за короткое время удалось установить личность подозреваемого. Несколько человек подвергнуты приводу. Поиски подозреваемого в совершении преступления продолжаются. Назначен ряд экспертиз. Ведется следствие. Ведется предварительное следствие", - говорится в сообщении.