Դատախազ եղբայրները ծեծի են ենթարկել քննիչին. Նյութերն ուղարկվել են ՀՔԾ 11/23/2017   13:10  |  Քրեական խրոնիկոն
Նոյեմբերի 20-ին Քննչական կոմիտեի ավագ քննիչը դատախազ եղբայրների կողմից ծեծի է ենթարկվել: Ավագ քննիչը ծեծի է ենթարկվել Կենտրոն Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում:
Դեպքի վերաբերյալ «Փաստինֆո»-ն Գլխավոր դատախազի ԶԼՄ-ների հետ կապերի գծով խորհրդական Գոռ Աբրահամյանից տեղեկացավ, որ նման հաղորդում ստացվել է, և Գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի կողմից հանձնարարվել է նյութերն ուղարկել Հատուկ քննչական ծառայություն հանգամանքներն ուսումնասիրելու նպատակով:
Նշենք նաև, որ «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հարցին, թե դեպքի վերաբերյալ Ոստիկանությունում հաղորդում ստացվել է արդյոք՝ ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչության աշխատակից Զարզանդ Գաբրիելյանը հրաժարվեց որևէ տեղեկություն տրամադրել:
Ըստ մամուլում շրջանառվող տեղեկությունների՝ 26-ամյա ավագ քննիչ Սուրեն Նազարյանը ծեծի է ենթարկվել դատախազներ 32-ամյա Նարեկ և Հայկ Խաչատրյանների կողմից: Դատախազները երկվորյակ եղբայրներ են:

Специальная следслужба Армении займется инцидентом с избиением братьями-прокурорами следователя 11/23/2017   13:31  |  Криминальная хроника
Старший следователь Следственного комитета Армении подвергся избиению со стороны братьев-прокуроров. Инцидент произошел 20-го ноября в следственном отделе по административным районам Кентрон и Норк-Мараш.
Как сообщил “ФактИнфо” советник генерального прокурора Армении по связям со СМИ Гор Абрамян, такое сообщение было получено. По его словам, генпрокурор Артур Давтян поручил направить материалы в Специальную следственную службу для изучения обстоятельств инцидента.
На вопрос корреспондента “ФактИнфо”, поступило ли в Полицию Армении сообщение относительно инцидента, сотрудник Управления по связям с общественностью и информации Полиции Заразанд Габриелян отказался предоставить какую-либо информацию.
Согласно муссируемым в прессе сведениям, 26-летний старший следователь Сурен Назарян был избит братьями-прокурорами– 32-летними близнецами Нареком и Айком Хачатрянами.