Պաշտպանը միջնորդում է Արարատ Խանդոյանին անմեղ ճանաչել ու ազատ արձակել դատական նիստերի դահլիճից 11/20/2017   12:36  |  Դատական ռեպորտաժներ
ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանում քննվում է զանգվածային անկարգությունների հոդվածով դատապարտված Արարատ Խանդոյանի պաշտպան Արա Ղարագյոզյանի բողոքը:
Պաշտպանը միջնորդում է բեկանել Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատարանի մեղադրական դատավճիռը, նրան անմեղ ճանաչել ու ազատ արձակել դատական նիստերի դահլիճից:
Հիշեցնենք, որ առաջին ատյանի դատարանը Արարատ Խանդոյանին մեղավոր էր ճանաչել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 225-րդ հոդվածի 2-րդ մասով՝ զանգվածային անկարգությունները, և դատապարտել երեքուկես տարվա ազատազրկման:
Դատարանն ապացուցված էր համարել Արարատ Խանդոյանին առաջադրված մեղադրանքն, ըստ որի նա 2016թ. հուլիսի 20-ին Երևանում տեղի ունեցած, հասարակական անվտանգության վտանգած բռնությամբ, ջարդերով, գույքը ոչնչացնելով և վնասելով արտահայտված զանգվածային անկարգությունների ընթացքում բռնություն է գործադրել զանգվածային անկարգությունների ընթացքում ոստիկանության աշխատակիցների նկատմամբ:
Մեղադրողն իր մեղադրական ճառում միջնորդել էր ամբաստանյալին մեղավոր ճանաչել առաջադրված մեղադրանքում ու դատապարտել չորս տարվա ազատազրկման, իսկ պաշտպանական կողմը միջնորդել էր առաջադրված մեղադրանքում Արարատ Խանդոյանին ճանաչել անմեղ և նրա նկատմամբ կայացնել արդարացման դատավճիռ:
15:38 05/09/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՓաստաբան Արա Ղարագյոզյանը պահանջում է թույլ տալ տեսակցել Արարատ և Արայիկ Խանդոյաններին միմյանց հետ
15:40 27/06/2017  |  Դատական ռեպորտաժներԱրարատ Խանդոյանը դատապարտվեց երեքուկես տարվա ազատազրկման
18:49 14/06/2017  |  Դատական ռեպորտաժներՓաստաբանը պահանջում է արդարացնել Միայնակ գայլի եղբորը
16:05 29/05/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՄԻԵԴ-ը կքննի Արարատ Խանդոյանի պաշտպանի գանգատը՝ առաջին իսկ հնարավորության դեպքում

Адвокат просит суд признать Арарата Хандояна невиновным и освободить его в зале суда 11/20/2017   12:55  |  Судебный репортаж
Апелляционный уголовный суд Армении рассматривает жалобу Ара Карагезяна -  адвоката Арарата Хандояна, осужденного по делу о массовых беспорядках в ходе июльских событий в Ереване.
Адвокат ходатайствует об отмене обвинительного приговора суда ереванских районов Кентрон и Норк-Мараш, признании его подзащитного невиновным и его освобождении прямо в зале суда.
Напомним, суд первой инстанции приговорил Арарата Хандояна к  трем с половиной годам лишения свободы по обвинению в совершении деяния, предусмотренного частью 2 статьи 225 (массовые беспорядки). УК РА.
Согласно предъявленному Арарату Хандояну обвинению, 20 июля 2016 года он в ходе имевших место в июле прошлого года массовых беспорядков применил насилие в отношении сотрудников полиции.
Арарат Хандоян является братом Араика Хандояна - одного из членов группы "Сасна црер", захатившей в июле территорию патрульно-постовой службы Полиции в Ереване.