Շփման գծում հաստատված հարաբերական հանգիստ իրադրությունը շաբաթվա ընթացքում պահպանվել է 11/18/2017   13:18  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Նոյեմբերի 12-ից 18-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում նախորդ շաբաթներից հաստատված հարաբերական հանգիստ օպերատիվ իրադրությունը մնացել է անփոփոխ: Այս մասին հայտնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 200 անգամ՝ հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 2500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են առաջնագծում մնալ թելադրողի դերում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Минобороны Арцаха представило оперативную ситуацию на передовой за прошедшую неделю 11/18/2017   14:08  |  Карабахский конфликт
В период с 12-го по 18-е ноября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск  сохранялась относительно спокойная оперативная ситуация. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (НКР).
В указанный период ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня более 200 раз. Противник из стрелкового оружия произвел по армянским позициям около 2500 выстрелов.
"Подразделения Армии обороны НКР продолжают выступать в роли диктующего ситуацию на передовой, уверенно выполняя поставленную перед ними боевую задачу", - отмечается в сообщении.