«Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի կալանավորը հիվանդանոցից փախուստի է դիմել 11/14/2017   10:45  |  Քրեական խրոնիկոն
Նոյեմբերի 14-ին՝ ժամը 05:30-ի սահմաններում,  «Նորք» ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցից փախուստի է դիմել ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի կալանավորված անձ, 1987թ. ծնված Թելման Արշակ Ալավերդյանը: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱՆ ՔԿՎ հանրային կապերի բաժինը:
Վերջինս մեղադրվում է ՀՀ  քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 3 մասի 1 կետով, 329 հոդվածի 1 մասով և 324 հոդվածի 1 մասով:
Թ. Ալավերդյանին տեսնողներին խնդրվում է զանգահարել 010-44-29-04, 1-02 հեռախոսահամարներով կամ դիմել ոստիկանության մոտակա բաժին:
14:27 12/09/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանության աշխատակիցը չի կատարել իր ծառայողական պարտականությունները, որի հետևանքով կալանավորը դիմել է փախուստի
13:08 06/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԿենտրոն և Նորք-Մարաշ դատարանից ամբաստանյալը փախուստի է դիմել. նրան դեռ չեն հայտնաբերել
12:05 04/08/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԿալանավորի փախուստի գործի նախաքննությունն ավարտվել է
17:22 08/10/2014  |  Քրեական խրոնիկոն«Սևան» ՔԿՀ-ից փախուստի փորձը կանխվել է
16:13 16/09/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԿալանավորի փախուստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
15:43 16/09/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՆորքի ինֆեկցիոն հիվանդանոցից կալանավորը դիմել է փախուստի
12:02 07/07/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԴատահոգեբուժական փորձաքննություն անցնող կալանավորը «Նուբարաշեն հոգեբուժական կլինիկա»-ից դիմել է փախուստի. հարուցվել է քրեական գործ
12:14 08/06/2014  |  Միջազգային լրահոս Երեք կալանավորներ կանադական բանտից փախուստի են դիմել ուղղաթիռով

Заключенный сбежал из больницы в Ереване 11/14/2017 11:02 | Криминальная хроника
Заключенный УИУ “Нубарашен” 30-летний Тельман Алавердян на рассвете 14 ноября совершил побег из ереванской инфекционной больницы “Норк”.
Как сообщает пресс-служба Уголовно-исполнительного управления Министерства юстиции Армении, Т.Алавердян обвиняется по пункту 1 части 3 статьи 178(мошенничество в особо крупных размерах), части 1 статьи 329(незаконное пересечение государственной границы) и части 1 статьи 324(похищение или повреждение документов, штампов, печатей) УК РА.
Правоохранительные органы просят всех, кто видел Тельмана Алавердяна, позвонить по номерам 010-44-29-04, 1-02 или обратиться в ближайший отдел Полиции.