Տավուշում հայտնաբերվել է սպանված, հոշոտված կնոջ դիակ 11/13/2017   11:08  |  Քրեական խրոնիկոն
Տավուշում հայտնաբերվել է կնոջ՝ հոշոտված դիակ՝ բռնության հետքերով։ «Փաստինֆո»-ն ՀՀ քննչական կոմիտեից տեղեկացավ, որ դիակի վրա արձանագրվել են կտրած-ծակած վնասվածքներ, եւ Տավուշի քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ սպանության հոդվածի հատկանիշներով։
Դիակը հայտնաբերվել է նոյեմբերի 11-ին։ Քաղաքացուց ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Սևան-Իջևան ճանապարհից դեպի Ճամբարակ տանող ճանապարհի սկզբնամասում՝ կամրջի հարակից տարածքում, շան երախում նկատել է մարդու մարմնի մաս, որը նման է եղել ձեռքի:
Քննչական-օպերատիվ խումբը Երևան-Սևան-Իջևան ճանապարհից դեպի Ճամբարակ տանող խաչմերուկից մոտ 600 մ հեռավորության վրա՝ Հովք գյուղի վարչական տարածքում, գետի ափին, դեմքով գետնին ընկած վիճակում հայտնաբերել է ինքնությունը չպարզված իգական սեռի հոշոտված դիակ:
Նախնական տվյալներով՝ տուդածը 30-35 տարեկան կին է։ Քննչական կոմիտեից հայտնեցին, որ քննություն է տարվում՝ պարզելու կնոջ ինքնությունն ու սպանության հանգամանքները։

Обглоданное тело молодой женщины обнаружено в Тавушской области Армении 11/13/2017   11:36  |  Криминальная хроника
Растерзанное тело женщины со следами насилия обнаружено в Тавушской области Армении. Как сообщили “Фактинфо” в Следственном комитете Армении, на теле женщины диагностированы колото-резаные раны. В следственном управлении по Тавушской области возбуждено уголовное дело по статье “Убийство”.
Труп был найден 11-го ноября. От гражданина поступило сообщение о том, что на трассе Ереван-Севан-Иджеван, на подступах к дороге, ведущей в Чамбарак, близ моста, в пасти собаки была обнаружена часть человеческого тела, похожая на руку.
Оперативно-следственная группа на берегу реки на территории села Овк нашла тело женщины, лежащей на земле ничком. Личность ее пока не установлена.
По предварительным данным, женщине примерно 30-35 лет. В СК сообщили, что ведется расследование для установления ее личности и обстоятельств убийства.