Երեխայի պատանդառուն գտնվում է «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկում 11/08/2017   11:02  |  Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով, Արմավիրի մարզում գործող «Մանուշակ» մանկապարտեզում մանկահասակ երեխային պատանդ վերցրած տղամարդը ներկայումս գտնվում է «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկում:
017թ. հոկտեմբերի 30-ին՝ ժամը 16:00-ի սահմաններում, Արմավիրի բնակիչը գնացել է «Մանուշակ» մանկապարտեզ, որտեղ կինը աշխատում է որպես դաստիարակչուհի՝ պահանջելով դուրս գալ՝ պատճառաբանելով, թե նրա հետ ցանկանում է առանձնազրույց ունենալ: Կինը հրաժարվել է կատարել տղամարդու պահանջը, ինչից հետո վերջինս հանել է դանակը և բռնություն գործադրելով՝ քարշ տալով, փորձել է նրան դուրս բերել շենքից։
Նախնական քննությամբ բավարար փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել, որ տղամարդը դանակը դրել է կնոջ պարանոցին՝ փորձելով հարվածել, սակայն վերջինս բռնել է շեղբից, ապա նրանց է մոտեցել մանկապարտեզի տնօրենը։
Ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը դանակով հարվածել է տնօրենին, որի հետևանքով վերջինս վնասվածք է ստացել պարանոցի և ականջի հատվածում, այնուհետև փորձել է կնոջը բռնությամբ տանել մանկապարտեզի ննջասենյակներից մեկը, սակայն օգնության հասած ազգականը հարվածել է տղամարդուն, ինչի հետևանքով կնոջը հաջողվել է դիմել փախուստի՝ ստանալով մարմնական վնասվածքներ:
Ժամը 16։30-ի սահմաններում տղամարդը պատանդ է վերցրել մանկապարտեզի ննջասենյակում գտնվող ակնհայտ անչափահասին՝ մանկահասակ երեխային՝ նրան ազատ արձակելու համար իրավապահ մարմիններից պահանջելով հանդիպում կազմակերպել իր նախկին կնոջ հետ։
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում հաջողվել է ժամը 20-ի սահմաններում վնասազերծել տղամարդուն և անվնաս ազատել փոքրիկին։
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա՝ քննիչը որոշում է կայացրել տղամարդուն մեղադրանք առաջադրել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով և 218-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ և 4-րդ կետերով: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը։
09:03 07/11/2017  |  ՄամուլԿալանավայրում «Մանուշակ» մանկապարտեզում պատանդ վերցնողին լավ օրեր չեն սպասվում. քրեական աշխարհում նման արարքը չեն ներ­ում. «Ժողովուրդ»
09:03 03/11/2017  |  Մամուլ«Մանուշակ» մանկապարտեզում պատանդառված երեխան միջադեպից հետո չի կարողանում խոսել. «Ժողովուրդ»
17:40 01/11/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՄանկապարտեզում երեխային պատանդ վերցնելու գործով տղամարդուն մեղադրանք է առաջադրվել նաև երկու անձի նկատմամբ սպանության փորձ կատարելու համար
10:07 01/11/2017  |  ՄամուլՊատանդառված երեխան հոգեբանի կարիք չունի. «Հայկական ժամանակ»
10:00 01/11/2017  |  Մամուլ«Մանուշակ» մանկապարտեզի գործունեությունը կասեցվել է. «Հայկական ժամանակ»
09:00 01/11/2017  |  ՄամուլՈրո՞նք են «Մանուշակ» մանկապարտեզի ողբերգական միջադեպի պատճառները. «Հայկական ժամանակ»
17:44 31/10/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանում վճռական են վերանայել մանկապարտեզների եւ դպրոցների անվտանգության հարցը
14:57 31/10/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՆոր մանրամասներ՝ Արմավիրում մանկահասակ երեխային պատանդ վերցնելու դեպքից. Վնասազերծման ընթացքում տղամարդը դանակով վնասել է ինքն իրեն
10:49 31/10/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՄանկապարտեզում երեխային պատանդ վերցրած տղամարդու կյանքին վտանգ չի սպառնում. նա ձերբակալված է

Фигурант дела о захвате ребенка в заложники в армавирском детсаду находится в тюремной больнице 11/08/2017   11:21  |  Криминальная хроника
Как стало известно “ФактИнфо’, мужчина, захвативший малолетнего ребенка в заложники в детском саду “Манушак” в городе Армавире, в настоящее время находится в уголовно-исполнительном учреждении “Больница для осужденных”.
30-го октября 2017 года, около 16:00 житель Армавира отправился в детский сад "Манушак", где его бывшая супруга работает воспитательницей, и потребовал, чтобы она вышла к нему, мотивировав свое требование желанием побеседовать с ней с глазу на глаз. Женщина отказалась выполнить требование мужчины, после чего последний достал нож и, применив насилие, пытался ее волоком вывести из здания.
"В ходе предварительного следствия добыто достаточно фактических данных о том, что мужчина приставил нож к шее женщины, пытаясь нанести удар, однако она схватилась за лезвие, после чего к ним подошла директор детского сада. Предполагаемый преступник ударил ножом директора, вследствие чего последняя получила ранения в области шеи и уха, а затем он попытался силой увести жену в одну из спальных комнат в детском саду, однако подоспевший на помощь родственник ударил мужчину, в результате чего женщине удалось убежать. Последняя при побеге получила травмы. Около 16:30 мужчина взял в заложники малолетнего ребенка, который находился в спальне в детском саду. За его освобождение он потребовал от правоохранительных органов организовать встречу с бывшей женой. В результате предпринятых мероприятий около 20:00 удалось обезвредить предполагаемого преступника и без причинения вреда освободить ребенка.
На основе добытых достаточных доказательств следователь вынес решение предъявить мужчине обвинение по пункту 1 части 2 статьи 34-104 (покушение на убийство двух и более лиц) и пунктам 3 и 4 части 2 статьи 218(захват заложника, совершенный с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия, в отношении заведомо несовершеннолетнего) Уголовного кодекса РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
18:25 01/11/2017  |  Криминальная хроникаФигуранту дела о захвате ребенка в заложники в армавирском детсаду предъявлено также обвинение в покушении на убийство двух лиц