Նոր մանրամասներ՝ Արմավիրում մանկահասակ երեխային պատանդ վերցնելու դեպքից. Վնասազերծման ընթացքում տղամարդը դանակով վնասել է ինքն իրեն 10/31/2017   14:57  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործով ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական միջոցառումներ՝ պարզելու մանկահասակ երեխային մանկապարտեզում պատանդ վերցնելու դեպքի բոլոր հանգամանքները։
Ավելի վաղ ՔԿ լրատվական ծառայությունը տեղեկացրել էր, որ  2017 թվականի  հոկտեմբերի 30-ին՝ ժամը 16:00-ի սահմաններում, Արմավիրի բնակիչը մուտք է գործել քաղաքի Բաղրամյան փողոցում գտնվող «Մանուշակ»  մանկապարտեզ և իր մոտ գտնվող դանակի սպառնալիքով պատանդ վերցրել մանկապարտեզի սան, 29.01.2015թ. ծնված տղա երեխային՝ պահանջելով վերջինիս ազատելու համար հանդիպում կազմակերպել իր նախկին կնոջ հետ։
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պատանդառուն վնասազերծվել է, իսկ երեխան՝ անվնաս ազատ արձակվել: Վնասազերծման ընթացքում տղամարդը դանակով վնասել է ինքն իրեն և անմիջապես տեղափոխվել բժշկական կենտրոն, ենթարկվել վիրահատության։
Քննությամբ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել, որ տղամարդը, մինչ երեխային պատանդ վերցնելը, մանկապարտեզում դանակով մարմնական վնասվածքներ է հասցրել իր նախկին կնոջը, ով աշխատում է նույն մանկապարտեզում՝ որպես  դաստիարակչուհի, և վերջինիս տատիկին, ով հանդիսանում է մանկապարտեզի տնօրենը: Երեք անձ ճանաչվել է տուժող։
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, հայտնաբերվել հանցագործության գործիք հանդիսացող դանակը: Նշանակվել են դատաբժշկական, դատահետքաբանական, դատագենետիկական, դատաքիմիական փորձաքննություններ:
Նախաքննությունը շարունակվում է, միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, ինչպես նաև՝ օբյեկտիվ, լրիվ և բազմակողմանի քննությունն ապահովելու ուղղությամբ:
10:17 31/10/2017  |  ՄամուլԴատավորը պատանդառուի ընկերներին բերել էր, որ փորձեն համոզել նրան՝ բաց թողնել երեխային. «Հայկական ժամանակ»
09:24 31/10/2017  |  ՄամուլՄանկապարտեզում պատանդներ վերցրած տղամարդուն ի՞նչն է հոգեկան հավասարակշռությունից հանել. «Ժամանակ»
22:40 30/10/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԵրեխային պատանդ վերցնելով՝ տղամարդը պահանջել էր կանչել նախկին կնոջը.ՔԿ-ն մանրամասներ է հայտնել
22:19 30/10/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԵնթադրյալ հանցագործն ինքն իրեն հարվածել է դանակով ու վնասազերծվել
21:00 30/10/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանությունը մանկապարտեզում երեխային պատանդ պահողին վնասազերծելու համար հատուկ միջոց է կիրառել
18:18 30/10/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՄանկապարտեզում պատանդ վերցված երեխաների մեծ մասն ազատ է արձակվել. մնացել է 1-ը

СК Армении сообщил новые подробности по делу о захвате ребенка в заложники в детском саду 10/31/2017   15:15  |  Криминальная хроника
По уголовному делу, расследуемому следственным управлением Следственного комитета РА по Армавирской области, предпринимаются необходимые следственные мероприятия для установления обстоятельств захвата малолетнего ребенка в заложники в детском саду. Об этом сообщает пресс-служба СК.
Ранее в ведомстве сообщили,  что 30-го октября 2017 года, около 16:00 предполагаемый преступник проник в здание детского сада "Манушак", расположенное на улице Баграмяна в городе Армавире, и взял в заложники воспитанника детсада – мальчика, рожденного 29 января 2015 года. Мужчина, угрожая имеющимся при нем ножом, удерживал ребенка, требуя за его освобождение организовать встречу со своей бывшей женой.
В результате предпринятых правоохранительными органами мероприятий удалось обезвредить предполагаемого преступника и без причинения вреда освободить ребенка. Травм у малыша не выявлено. В ходе операции по обезвреживанию мужчина нанес себе ножевые ранения. Он был немедленно доставлен в медицинский центр, где его прооперировали.
Следствием добыты фактические данные о том, что мужчина до захвата ребенка в заложники, ранил ножом свою бывшую жену, которая работает в том же детском саду в качестве воспитательницы, и ее бабушку, которая является директором детсада. Три человека признаны потерпевшими. Произведен осмотр места происшествия, обнаружено оружие преступления – нож. Назначены судебно-медицинская, судебно-трасологическая, судебно-генетическая, судебно-химическая экспертизы.
"Подозреваемый задержан.Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются меры, направленные на установление всех обстоятельств произошедшего, а также обеспечение объективного, полного и всестороннего расследования", - отмечается в сообщении.