Բռնի ամուսնացած պակիստանցի աղջիկն սպանել Է իր ամուսնուն ու ևս 14 մարդու 10/31/2017   14:52  |  Քրեական խրոնիկոն
Պակիստանի ոստիկանությունը ձերբակալել Է այն կնոջը, որը երկրի հյուսիս-արեւելքի Փենջաբի նահանգում թունավորված կաթի միջոցով սպանել Է իր ամուսնուն ու ևս 14 մարդու: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հոկտեմբերի 31-ին հայտնել են պակիստանյան ԶԼՄ-ները:
Նրանց տեղեկատվության համաձայն, 21-ամյա Ասյա Բիբիին մի քանի օր առաջ բռնությամբ ամուսնացրել են Աբջադ Լաշարիի հետ, թեեւ նա սիրահարված Էր ուրիշ երիտասարդի: Դրանից հետո կինն իր սիրեցյալի հետ միասին պլանավորել Է ամուսնու սպանությունը: Բիբին որոշել Է թույլ լցնել կաթի մեջ, սակայն երբ նա բաժակը բերել Է ամուսնուն, նա հրաժարվել Է ըմպելիքից:
Այնուհետեւ Բիբիի մայրը, չիմանալով, որ բաժակի մեջ կաթի հետ թույն կա, այն օգտագործել Է տնային յոգուրտ եւ կարագ պատրաստելիս, որոնցով հետո հյուրասիրել Է ամբողջ ընտանիքին: Արդյունքում թունավորված մթերքներն օգտագործել Է 27 մարդ, նրանցից 15-ը մահացել են, այդ թվում՝ Բիբիի ամուսինը:
Մնացածները հոսպիտալացվել են: Թե հատկապես ինչ թույն Է օգտագործել կինը, չի ճշտվում: Բիբին ընդունել Է իր մեղքը եւ ոստիկանության աշխատակիցներին հայտնել, որ ինքն Է կաթի մեջ թույն լցրել: Նրա հետ միասին ձերբակալել են նաեւ նրա սիրեցյալին: Ինչ պատիժ նրանց կարող Է սպառնալ, չի նշվում, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:
17:50 27/10/2017  |  ԱնցուդարձՊետերբուրգցի աղջիկը վերև է բարձրացրել շրջազգեստը՝ հանուն այլասերվածներից աղջիկների փրկության (տեսանյութ)
16:43 20/10/2017  |  Արտակարգ պատահարներՏղամարդը ճզմվել է ընթացքի մեջ գտնվող գնացքի վագոնների եւ եզրագծի միջեւ (տեսանյութ)
18:58 16/10/2017  |  ԱնցուդարձՄերկ նովոսիբիրսկցիները դանակով մարտ են սարքել ու շքամուտքը արյամբ լցրել
16:05 13/10/2017  |  Արտակարգ պատահարներ8-ամյա աղջիկը վերելակում ձեռքը պոկելուց հետո վազել է մինչև տուն 1 կմ
11:59 11/10/2017  |  ԱնցուդարձԹոշակառուն մեկ տարի ապրել է մոր ու եղբոր դիակների հետ, որովհետև չէր ցանկանում նրանցից բաժանվել
13:27 04/10/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՄոսկվայում՝ սուպերմարկետի մոտ, հայտնաբերվել են մարդու ոտքեր
18:16 07/09/2017Անհայտ կորած էքս-քաղաքապետի 3-ամյա թոռանը գտել են բետոնով ծածկված
12:20 04/09/2017  |  ԱնցուդարձՉինաստանում 10-ից ավելի էքսկավատոր փրկում էին 50-մետրանոց ճեղքվածքն ընկած երեխային
16:17 02/09/2017  |  ԱնցուդարձՊայթյունի սպառնալիքի պատճառով 9 զվարճախոսների իջեցրել են Ryanair-ի չվերթից
19:04 29/08/2017  |  ԱնցուդարձՈստիկանները բետոնե սալիկի մեջ փնտրում են 28 տարի առաջ անհետացած կնոջ մնացորդները

В Пакистане насильно выданная замуж женщина насмерть отравила своего супруга и еще 14 человек 10/31/2017   15:34  |  Международные новости
Полиция Пакистана арестовала женщину, которая с помощью отравленного молока убила своего супруга и еще 14 человек в провинции Пенджаб на северо-востоке страны, пишет “Интерфакс” со ссылкой на пакистанские СМИ.
По их информации, 21-летнюю Асию Биби насильно выдали замуж несколько дней назад за Амджада Лашари, хотя она была влюблена в другого молодого человека. Тогда женщина вместе со своим возлюбленным спланировали убийство ее супруга.
Биби решила добавить яд в молоко, однако когда она принесла мужу стакан он отказался от напитка. Затем мать Биби, не предполагая, что в стакане с молоком находится яд, использовала его при приготовлении домашнего йогурта и сливочного масла, которым затем угощали всю семью.
В результате отравленные продукты употребили 27 человек, 15 из них скончались, в том числе и супруг Биби. Остальных госпитализировали. Какой именно яд использовала женщина, не уточняется.
Биби признала свою вину и сообщила сотрудникам полиции, что сама добавила молоко в яд. Вместе с ней задержали ее возлюбленного. Какое наказание им может грозить, не сообщается.