Լևոն Մնացականյանն ընդունել է Արցախում մեկնարկած հայկական կուսակցությունների երիտասարդական ֆորումի մասնակիցներին 10/28/2017   11:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 28-ին Արցախի Հանրապետության ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանն ընդունել է Արցախում մեկնարկած հայկական կուսակցությունների երիտասարդական ֆորումի մասնակիցներին: Այս մասին հայտնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Բանակի հրամանատարը, կարևորելով քաղաքացիական ակտիվ դիրքորոշում ունեցող երիտասարդների դերը մեր երկրի պաշտպանունակության ամրապնդման և հանրային մթնոլորտի առողջացման տեսանկյունից, անդրադարձել է առաջնագծում տիրող օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը, բանակաշինության ընթացիկ փուլի համալիր գործընթացներին:
Երիտասարդական ֆորումի մասնակիցները, շնորհակալություն հայտնելով բանակի հրամանատարին ընդունելության համար, նշել են, որ նման հանդիպումները օգտակար են երիտասարդական կազմակերպությունների, ուսանողական խորհուրդների և կուսակցությունների երիտասարդական թևերի հետագա աշխատանքները առավել հասցեական կազմակերպելու առումով:

Глава Минобороны Арцаха рассказал участникам молодежного форума об обстановке на передовой 10/28/2017   11:31  |  Лента новостей
Министр обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) командующий Армией обороны НКР, генерал-лейтенант Левон Мнацаканян 28 октября принял участников стартовавшего в Арцахе молодежного форума армянских партий. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Левон Мнацаканян, придав важность роли обладающей активной гражданской позицией молодежи  с точки зрения укрепления обороноспособности страны и оздоровления общественной атмосферы, коснулся оперативно-тактической обстановки на передовой, процессов армейского строительства.
Участники молодежного форума, поблагодарив за прием, назвали подобные встречи полезными с точки зрения более адресной организации в дальнейшем работы с молодежными организациями, студенческими советами и молодежными крыльями партий.