Հայաստանի արտգործնախարարը հանդիպեց Ֆրանսիայի եվրոպական հարցերով պետքարտուղարի հետ 09/22/2017   15:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 21-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Նյու Յորքում հանդիպեց Ֆրանսիայի եվրոպական հարցերով պետնախարար Ժան-Բապտիստ Լեմուանի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Նախարարները քննարկեցին հայ-ֆրանսիական առանձնաշնորհյալ հարաբերությունների օրակարգային հարցերի լայն շրջանակ:
Անդրադարձ կատարվեց միջազգային կառույցներում երկու երկրների փոխգործակցությանը, Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության Երևանում հաջորդ տարի կայանալիք գագաթաժողովի նախապատրաստական աշխատանքներին:
Նոյեմբերին Բրյուսելում Արևելյան գործընկերության գագաթաժողովին ընդառաջ մտքեր փոխանակվեցին Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունների շուրջ։

Глава МИД Армении обсудил с госминистром Франции по делам Европы взаимодействие двух стран в международных структурах 09/22/2017   15:45  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Эдвард Налбандян 21-го сентября в Нью-Йорке встретился с государственным министром Франции по делам Европы и иностранных дел Жан-Батистом Лемуаном.
Как сообщает пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства, министры обсудили широкий круг повестки дня армяно-французских привилегированных отношений.
Стороны затронули вопросы взаимодействия двух стран в международных структурах, подготовки намеченного в следующем году в Ереване саммита Международной организации Франкофонии.
В преддверии саммита Восточного партнерства в ноябре в Брюсселе, состоялся обмен мнениями вокруг отношений Армении и Европейского союза.